Coraz bliżej budowa stadionu i hali sportowej

Coraz bliżej budowa stadionu i hali sportowej

BIAŁA PODLASKA Na początku maja ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy ostatniego – trzeciego już – etapu budowy stadionu miejskiego. To inwestycja, na którą od lat czeka środowisko sportowe, a także uczniowie Ekonomika, bowiem w ramach projektu wybudowana zostanie też hala sportowa.

– Budowa zakłada: zadaszoną trybunę po stronie zachodniej, dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, trybunę dla kibiców gości z oddzielnym wejściem i wjazdem na parking, halę sportową z łącznikiem ze szkołą i z internatem, kolejny parking na 170 aut, dodatkowe miejsce do treningów i rozgrzewek. Po wyłonieniu wykonawcy, zgodnie z procedurami ustawy Prawo Zamówień Publicznych, przystąpimy do realizacji kolejnej oczekiwanej miejskiej inwestycji – zapowiada prezydent Michał Litwiniuk.

O założeniach projektu prezydent mówił podczas konferencji prasowej w styczniu. Wymiary trybun wyniosą 94,29 x 15,96 m oraz wysokość w najwyższym punkcie jednospadowego dachu 10,48 m od poziomu terenu. Zaprojektowano go w zachodniej części działki, na miejscu starych, przeznaczonych do rozbiórki trybun. Budynek będzie miał 9 wydzielonych przejściami sektorów dla 1200 osób, w tym lożę prasową i lożę honorową (VIP). Zostaną one połączone z zapleczem techniczno-socjalnym, w którym przewidziano pomieszczenia administracyjne, prasowe, sanitarne i zespoły szatniowe, wymagane dla II ligi. Na betonowych tarasach zamontowane zostaną siedziska z tworzywa sztucznego.

Więcej w papierowym wydaniu Podlasianina z 11 maja i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy