Choinki z Komarna pomogą potrzebującym

Choinki z Komarna pomogą potrzebującym
fot. J. Dragan

POWIAT BIALSKI To już druga akcja podlaskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych na rzecz potrzebujących z naszego regionu. W Komarnie przed świętami sprzedawane były choinki, a całkowity dochód przeznaczony został na leczenie Hani i Lenki.

Sprzedaż choinek prowadzona jest przy siedzibie oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, sekcja w Komarnie. Mieści się ona w dawnej mleczarni. Jak mówi sekretarz związku Daniel Laszuk, budynek ten otrzymali od gminy. Najpierw prowadzone były rozmowy, także z dawnym właścicielem mleczarni. Ostatecznie budynek jest już w dyspozycji PZHGP i skupia hodowców gołębi pocztowych z powiatu bialskiego.

To właśnie oni postanowili ruszyć z pomocą potrzebującym dzieciom z naszego regionu. I to nie pierwszy raz. W ubiegłym roku bowiem w ramach tej samej akcji sprzedanych zostało 97 choinek, z których uzyskano 3 tys. zł. Na tegoroczną akcję przygotowanych zostało aż 300 choinek. Już pierwszego dnia sprzedano kilkadziesiąt z nich. Do wyboru były m.in. świerki kłujące i jodły kaukaskie.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznej sprzedaży choinek (zakończenie akcji planowane jest na 23 grudnia) przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację dwóch dziewczynek: Leny z Komarna oraz Hani z Leśnej Podlaskiej. – Nie ma co siedzieć w domu, trzeba działać. A osób, które potrzebują pomocy, nie brakuje – podkreśla Laszuk.

Choinki można kupować do 23 grudnia w godz. 9-18 w siedzibie związku, a więc w Komarnie, przy sklepie spożywczym

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: