Choinki z Chotyłowa zdobią świąteczne domy

Choinki z Chotyłowa zdobią świąteczne domy
fot. Justyna Dragan

GMINA PISZCZAC Przed nami święta Bożego Narodzenia, których nie wyobrażamy sobie bez choinki. W gospodarstwie Jolanty i Adama Popławskich z Chotyłowa znajdziemy kilka rodzajów tych świątecznych drzewek. Ruch zaczyna się tu już półtora tygodnia przed Wigilią.

Sprzedaż choinek w gospodarstwie państwa Popławskich prowadzona jest już od 15 lat. – Zaczęło się od zasadzenia niewielką liczbą sadzonek nieużytków rolnych. Gdy drzewka osiągnęły wymaganą wielkość, wystawiliśmy ogłoszenia w lokalnych sklepach i na tablicach – wspomina Jolanta Popławska.

Finalizacja całego procesu to dostarczenie choinek mieszkańcom, by każdy z nich mógł cieszyć się klimatem świąt. – Traktujemy tę pracę jako hobby. Najważniejszy jest dla nas kontakt z ludźmi – zapewnia właścicielka. Sprzedaż drzewek prowadzona jest przy ul. Kolejowej 8 w Chotyłowie. Tam właściciele doradzą, jak zadbać o drzewko, by jak najdłużej było piękną ozdobą. Niektórzy przybywają już kilka tygodni wcześniej, by wybrać sobie drzewko, które kupią przed świętami. Takie rezerwacje pojawiały się już w listopadzie.

Więcej w wydaniu papierowym z 14 grudnia i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: