Chodziński dyrektorem bialskiego szpitala

Chodziński dyrektorem bialskiego szpitala

Adam Chodziński 20 listopada został powołany na dyrektora bialskiego szpitala

BIAŁA PODLASKA Adam Chodziński wygrał konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Oleńskiego, który po 15 latach zrezygnował z kierowania bialską placówką.

Informację taką przekazał 19 listopada rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, pod który podlega bialski szpital. – Szpital w Białej Podlaskiej to flagowa placówka służby zdrowia, podległa samorządowi województwa. Jestem przekonany, że nowy dyrektor będzie równie skuteczny w zarządzaniu, co jego poprzednik wyjaśnia marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Chodziński jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, a także studiów menadżerskich w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Studiował także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł menadżera samorządu terytorialnego. Początkowo doświadczenie zawodowe zdobywał w korporacjach. W latach 2008-2014 pełnił obowiązki dyrektora gabinetu rektora w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Następnie sprawował honorową funkcję kanclerza tejże uczelni. W 2014 roku został zastępcą prezydenta miasta Biała Podlaska. Funkcję tę pełnił do 2018 roku.

Formalnie Chodziński dyrektorem został 20 listopada. Dzień wcześniej Sejmik Województwa Lubelskiego podjął uchwałę powołującą go – na 6 lat – na stanowisko dyrektora WSzS.

Rozmowę z dyrektorem WSzS Adamem Chodzińskim znajdziesz w najnowszym wydaniu tygodnika Podlasianin od 26 listopada

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: