Busy nie pojadą na Zarówie

Busy nie pojadą na Zarówie

Z nowej wiaty od początku grudnia korzystać mogą pasażerowie busów

MIĘDZYRZEC PODLASKI Czyżby coraz bliżej było do zakończenia chaosu komunikacyjnego w okolicach przystanku dla busów i autokarów rejsowych przy ul. Zarówie? Władze miasta zdecydowały o zmianie lokalizacji przystanku, stanęła tam też nowa wiata dla pasażerów.

Po tym, jak plac po dawnym dworcu PKS został sprzedany prywatnemu inwestorowi, który zbudował tam galerię handlową, w tym rejonie miasta pojawił się niemały problem dla kierowców busów i autobusów kursujących na trasie do Lublina czy Warszawy. Żeby zabrać pasażerów, pojazdy prywatnych firm musiały z ul. Brzeskiej skręcić w prawo w ul. Zarówie, a następnie tą samą drogą ponownie wyjechać na Brzeską. Sprawiało to kłopot zwłaszcza kierowcom dużych pojazdów, które niejednokrotnie miały trudności, żeby wykręcić na wąskiej uliczce.

Teraz ma być łatwiej, bo busy i autobusy nie muszą już wjeżdżać w ul. Zarówie. Od początku grudnia bowiem pasażerowie podróżujący na trasie Biała Podlaska-Warszawa i Biała Podlaska-Lublin korzystają z nowego przystanku. Przy powstałej niedawno zatoce autobusowej przy ul. Brzeskiej została zamontowana nowa, podwójna wiata przystankowa. – W związku z tym miasto wystąpiło do Starostwa Bialskiego o likwidację przystanku przy ulicy Zarówie – informuje Zbigniew Kot, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

Urząd Miasta chce także przenieść wiatę znajdującą się naprzeciwko filii wyjazdowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w inne, bardziej dogodne miejsce, które umożliwiałoby budowę kolejnej zatoki, aby autobusy nie musiały zatrzymywać się na ulicy.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: