Burmistrz stawia na młodych

Burmistrz stawia na młodych

MIĘDZYRZEC PODLASKI Miasto ma pełnomocnika do spraw młodzieży. Burmistrz Zbigniew Kot powołał na tę funkcję licealistę Konrada Sawczuka. Do jego zadań należeć będzie współpraca z Młodzieżową Radą Miasta i przedstawicielami samorządu oraz reprezentowanie burmistrza w wydarzeniach skierowanych do ludzi młodych.

Konrad Sawczuk jest pierwszym w historii międzyrzeckiego samorządu pełnomocnikiem do spraw młodzieży. Ma być pośrednikiem w kontaktach między władzami miasta a młodymi ludźmi. – Chcemy postawić na młodych, ich świeże umysły, a także energię i zapał do działania. Stąd ta decyzja o powołaniu pełnomocnika, do którego będą mogli swobodnie zgłaszać się z pomysłami i problemami – podkreśla burmistrz Kot.

Konrad na co dzień jest uczniem I liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Ale jako rodowity mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego poza nauką chce działać na rzecz lokalnej społeczności i przy okazji zaktywizować Młodzieżową Radę Miasta. – Mam nadzieję, że dzięki jej przyszłym działaniom usłyszy o niej każdy mieszkaniec miasta. Liczę także, że już w najbliższym czasie pokażemy, że Międzyrzec może być faktycznie miejscem idealnym dla młodzieży, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Konrad Sawczuk.

Licealista poprzez udział w ogólnopolskich kongresach rad młodzieżowych i wymianę doświadczeń z ich przedstawicielami chciałby promować inicjatywy międzyrzeckiej młodzieży w całym kraju. Zamierza podjąć współpracę z Parlamentem Dzieci i Młodzieży oraz organizacjami młodzieżowymi w regionie. Ma już doświadczenie w tej kwestii, bo jako członek Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego współorganizował między innymi Forum Młodych, a także pomagał przy organizacji wojewódzkiego Dnia Dziecka w Lublinie.

Konrad Sawczuk został pierwszym w historii Międzyrzeca Podlaskiego pełnomocnikiem do spraw młodzieży

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: