Bierecki pokonał Sosnowskiego w walce o Senat

Bierecki pokonał Sosnowskiego w walce o Senat

REGION Kolejną kadencję senatorem z naszego regionu będzie pochodzący z Pomorza twórca osławionych na całą Polskę SKOK-ów. Nie zaszkodziły mu związane z nim liczne afery, skoro Południowe Podlasie dość zdecydowanie wybrało kandydata PiS.

Wyniki do Senatu znane były dzień po głosowaniu, około godz. 15. Do walki w okręgu nr 17 (obejmującym powiaty bialski, parczewski, radzyński i miasto Białą Podlaskę) stanęło dwóch kandydatów, którzy w przedwyborczej walce niemal skakali sobie do oczu. Było szkalowanie na łamach "Tygodnika Podlaskiego", powiązanego ze SKOK-ami, oraz pozwanie tego pisma do PKW. W tym wszystkim można było zatracić sens walki o mandat. Programy były na drugim planie, choć tendencja była następująca: PiS zapewniał o wsparciu socjalnym dla rodzin, konkurent chciał poprawy bytu rolników i realizacji planu a nie roztaczania wizji bez pokrycia.

Co wygrało? W wyborach na senatora więcej głosów zdobył Grzegorz Bierecki – 68 666 (59,06 proc.), zostawiając w tyle Sławomira Sosnowskiego z PSL – 208 950 (40,94 proc.). Warto zauważyć, że Sosnowski zdobył ponad 300 głosów więcej w samej Białej Podlaskiej. Mieszkańcy już drugi raz (po wyborach samorządowych) pokazali, że PiS-owi mówią "nie". Sosnowski miał też duże poparcie wśród mieszkańców wsi. Ale jako ciekawostkę należy wspomnieć, że w gminie Borki, skąd pochodzi były marszałek, głos na niego oddało 1147 wyborców, a jego konkurent uzyskał 1407 głosów.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 42

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: