Bielińska nowym dyrektorem GCK w Piszczacu

Bielińska nowym dyrektorem GCK w Piszczacu

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu od 1 sierpnia prowadzić będzie Gabriela Bielińska

GMINA PISZCZAC Zmiana na stanowisku dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. Od 1 sierpnia funkcję tę pełnić będzie Gabriela Bielińska. Przejmie obowiązki po Łukaszu Wędzie, który zrezygnował ze stanowiska z przyczyn osobistych.

Łukasz Węda zrezygnował z funkcji dyrektora placówki po trzech latach jej pełnienia. Przypomnijmy, że wygrał konkurs na te stanowisko w 2016 r., kiedy w Piszczacu zostało utworzone Gminne Centrum Kultury i Sportu. Wcześniej gmina Piszczac, jako jedyna jednostka samorządowa w powiecie bialskim, nie miała takiej instytucji. Powstanie Gminnego Centrum Kultury i Sportu zainicjował wójt gminy Kamil Kożuchowski.

– Rezygnacja pana Łukasza Wędy jest na pewno dużą stratą. Placówka musi jednak nadal funkcjonować i spełniać swoje zadania, dlatego na stanowisko dyrektora powołaliśmy nową osobę. Funkcję tę obejmie pani Gabriela Bielińska. Liczymy na to, że jednostka nadal będzie się rozwijać, a oferta zostanie wzbogacona o nowe pomysły i kolejne inicjatywy – mówi wójt.

Gabriela Bielińska od 2016 r. pracowała w Bialskim Centrum Kultury, gdzie pełniła funkcję zastępcy kierownika biura. Współpracę z placówką zakończy 31 lipca. – W bialskiej instytucji zajmowałam się głównie promocją. Wiązało się to z organizacją wszelkich imprez, które odbywały się w naszym mieście – mówi Bielińska.

Podkreśla, że nowa funkcja jest dla niej dużym wyzwaniem, ale i szansą na wykorzystanie doświadczenia zdobytego podczas pracy na rzecz bialskiej kultury. – Zamierzamy prężnie działać. Myślę, że powstaną nowe kółka zainteresowań. Gmina dostała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na rozwój klubu seniora, więc z pewnością pochylimy się nad potrzebami tej grupy odbiorców. Będziemy się starać, aby Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu nadal się rozwijało – zapowiada przyszła dyrektor.

Sylwia Bujak

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: