Bialskie siatkarki i siatkarze w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Przed świętami w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej odbył się czwarty turniej o mistrzostwo województwa młodzików w piłce siatkowej. Bardzo dobrze wypadli w nim gospodarze – zawodnicy UKS Serbinów, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Podopieczni Macieja Sobieraja i Pawła Wasiaka pokonali, po 2:0: Tempo Chełm, MKS Świdnik, Międzyrzecką Trójkę Międzyrzec Podlaski i TPS Lublin oraz ulegli 1:2 MKS-owi Kraśnik. W gronie trzech najlepszych zawodników turnieju znalazł się bialczanin Damian Langowski.

Ostatecznie on i jego koledzy, czyli Michał Mirosławski, Damian Langowski, Adrian Kulawiec, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Patryk Pykacz, Igor Bobruk i Dawid Drąg z PG 5 oraz Adrian Budzyński PG 2, zajęli w końcowej klasyfikacji wojewódzkiej ligi młodzików drugie miejsce. Serbinów wyprzedził TPS Lublin a trzecie miejsce wywalczyli siatkarze MKS Kraśnik. Zwycięzców udekorował prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie Krzysztof Iwańczuk i koordynator wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Piotr Olejarnik.

Wymienione zespoły awansowały do kolejnego etapu rozgrywek, czyli ćwierćfinału mistrzostw Polski. O premiowane miejsca rywalizować będą w dniach 13-15 kwietnia w Szczytnie, mając za rywali czołowe drużyny z województw: mazowieckiego, warmińsko- mazurskiego i podlaskiego.

Dziewczęta na ćwierćfinał mistrzostw Polski pojadą do mistrza województwa mazowieckiego

Do ćwierćfinału mistrzostw Polski zakwalifikowały się także siatkarki Szóstki Biała Podlaska, uczennice SP 6, PG 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. W podsumowującym ligę czwartym wojewódzkim turnieju młodziczek w Świdniku zajęły drugie miejsce, co dało im w końcowej klasyfikacji trzecią pozycję, premiowaną awansem.

Podopieczne Grzegorza Gajewskiego pokonały w eliminacjach, po 2:0, SL Salos Kalina Lublin, Tomasovię I Tomaszów Lubelski i MKS I Kraśnik, po czym w półfinale wygrały 2:1 z MKS II LO/Tempo Chełm, by w finale przegrać w dwóch setach z Avią I Świdnik. Brązowe medale wojewódzkiej ligi młodziczek zdobyły: Martyna Najdyhor, Natalia Arseniuk, Anastazja Mościcka, Paulina Iwaniuk, Dominika Niedźwiedzka (wyróżniona zawodniczka), Iga Pykacz, Izabela Sochacka, Oliwia Białowąs i Dominika Daniluk. W dniach 27-29 kwietnia zagrają w turnieju, którego gospodarzem będzie mistrz województwa mazowieckiego.