Bialski lekkoatleta wystartuje w mistrzostwach świata juniorów

Bialski lekkoatleta wystartuje w mistrzostwach świata juniorów

Piotr Tarkowski, lekkoatleta AZS-AWF Biała Podlaska, pojedzie na mistrzostwa świata juniorów w fińskim Tampere (10-15 lipca). Minimum uzyskał podczas zorganizowanego 26 maja na stadionie bialskiej AWF ogólnopolskiego mityngu LOZLA. W dal wynosiło ono 7,55 m, a podopieczny trenera Tadeusza Makaruka najpierw skoczył 7,58 m a niedługo później 7,59 m.

Wysoka forma bialskiego skoczka nie uszła uwadze działaczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 8 czerwca weźmie on udział w transmitowanym w TVP 64. Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie, a tydzień później po raz pierwszy założy koszulkę z białym orłem, by reprezentować nasz kraj w meczu juniorów Czechy – Polska – Słowacja – Słowenia – Węgry.

Wspomnieć też należy o niezłych w czasie mityngu wynikach innych skoczków AZS-AWF. 17-letni Jakub Żukowski skoczył w dal 6,45 m, co jest jego kolejnym rekordem życiowym w tym sezonie. Z kolei 15-letni Jacek Gryta dwukrotnie zaliczył odległość 6,06 m i wynik ten sytuuje go aktualnie na piątym miejscu w Polsce w kat. młodzików. Natomiast 14-letni Piotr Jaroszkiewicz pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 160 cm.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 13

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: