Bialska onkologia bez opóźnień

Bialska onkologia bez opóźnień

Bialska Onkologia to największa obecnie inwestycja prowadzona przez szpital

BIAŁA PODLASKA Do budowanego obecnie gmachu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przeniesione zostaną oddziały onkologii i hematologii. Inwestycje związane z rozwojem Bialskiej Onkologii to projekt warty ponad 60 mln zł. Jego zakończenie planowane jest w trzecim kwartale 2020 roku. Dyrekcja potwierdza, że prace idą zgodnie z harmonogramem.

Roboty rozpoczęły się późną jesienią ubiegłego roku. – Obiekt jest na etapie zamykania stanu surowego. We wrześniu zakończone będą prace na dachu i budynek będzie przygotowany do robót wewnętrznych. Będzie również montowana stolarka zewnętrzna, trwają prace instalacyjne na najniższym poziomie – powiedział na sierpniowej konferencji dyrektor Dariusz Oleński.

Prace wykonuje bialska firma BialBud i przebiegają one zgodnie z harmonogramem. – Na parterze będzie się znajdowała pracownia endoskopii układu pokarmowego, o powierzchni ponad 500 mkw., zaprojektowana zgodnie z sugestiami japońskich specjalistów – zapowiada dyrektor. I dodaje, że pracownicy ze szpitala św. Łukasza w Tokio przyjadą na otwarcie Bialskiej Onkologii. Ma się to odbyć dokładnie za rok.

W nowym budynku znajdą się m.in.: oddział onkologii klinicznej (54 łóżka), oddział hematologii (25 łóżek z izolatkami i niezbędnym obszarem diagnostycznym), pracownia leków cytostatycznych, oddział chemioterapii jednego dnia (około 20 stanowisk), obszar AOS (poradnia onkologiczna, poradnia hematologiczna, poradnia leczenia bólu i inne poradnie związane z leczeniem chorób nowotworowych). Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie prawie 6,3 tys. mkw. Obecnie na oddziale onkologii jest 20 łóżek, a na hematologii – 9. Inwestycja ma kosztować 55 mln zł.

Tymczasem w szpitalu funkcjonuje już pododdział ginekologii onkologicznej i chirurgii onkologicznej. – To nowatorskie rozwiązanie, nie są tworzone oddzielne oddziały z oddzielnymi ordynatorami i personelem. Raczej mówimy tu o strukturze regulowanej – mówi szef WSzS.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: