Bialcon produkuje maseczki

Bialcon produkuje maseczki
fot. Bialcon

Bialcon produkuje maseczki

BIAŁA PODLASKA Wobec poważnych ograniczeń m.in. w handlu, wiele firm musi dostosować się do nowych realiów. Przykładem jest znana firma odzieżowa Bialcon, która ruszyła z produkcją maseczek ochronnych. W ten sposób szwalnia może dalej funkcjonować, a na lokalny rynek trafia towar, który w ostatnim czasie stał się mocno deficytowy.

Produkcja maseczek rozpoczęła się w Bialconie w ubiegłym tygodniu. Decyzja o przestawieniu produkcji na szycie jakże potrzebnych obecnie wszystkim maseczek zapadła wkrótce po wprowadzeniu ograniczeń w funkcjonowaniu części placówek handlowych. Sklepy Bialconu, podobnie jak inne sklepy odzieżowe w czasie walki z koronawirusem, są nieczynne.

"W dwudziestoleciu międzywojennym panowała doktryna, że w przypadku wojny czy wystąpienia innego zagrożenia, fabryki produkcyjne w Polsce powinny być w stanie szybko przestawić funkcjonowanie na wytwarzanie produktów potrzebnych dla zbrojeń oraz niezbędnych dla bezpieczeństwa i ochrony życia i zdrowia ludzi. Przymusowe zamknięcie sklepów stacjonarnych Bialcon w całej Polsce postawiło szwalnię w Białej Podlaskiej i jej ciągłość produkcji w trakcie światowej pandemii wirusa pod znakiem zapytania. Z godziny na godzinę wszyscy znaleźliśmy się w rzeczywistości, która jeszcze kilka miesięcy temu wydawała się niemożliwa" – informuje Bialcon.

Więcej w papierowym wydaniu "Podlasianina" z 31 marca.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: