Biała Podlaska: Wystartowały wakacyjne koncerty na placu Wolności

Biała Podlaska: Wystartowały wakacyjne koncerty na placu Wolności

BIAŁA PODLASKA Deszcz i chłodna aura nie zniechęciły bialczan do słuchania koncertu w wykonaniu członków studia wokalnego Brevis, prowadzonego przez instruktora BCK Krzysztofa Olesiejuka.

5 lipca wieczorem wystartowała na placu Wolności wakacyjna scena muzyczna, wymyślona i prowadzona przez Janusza Maleńczuka. Ma ona przybliżać bialskim fanom wykonawców z miasta i regionu, którzy doskonalą warsztat muzyczny i mają niekwestionowane osiągnięcia, a znani są bardziej gdzie indziej, niż w rodzimym środowisku. Na cykl tegorocznych prezentacji złoży się dziewięć muzycznych piątków, w tym dwa przeznaczone dla wykonawców z Brześcia i Baranowicz, z którymi to miastami Biała ma podpisane umowy partnerskie.

Debiut wakacyjnej przygody wypadł okazale. W koncercie inaugurującym muzyczne lato zaprezentowało się dwunastu wokalistów. Wykonywali wybrane standardy z polskich i światowych list przebojów. Niektóre w świetnych aranżacjach. Przeważały klimaty sentymentalne, ale nie ulega wątpliwości, że podopieczni Krzysztofa Olesiejuka to prawdziwi pasjonaci piosenki i śpiewają je na miarę swoich możliwości głosowych.

Koncert otworzył i przysłuchiwał się solistom prezydent miasta Michał Litwiniuk, który m.in. powiedział: – Uwielbiam takie spotkania z muzyką i szanse do spotkania się ludzi w miłej, beztroskiej atmosferze. Przychodzimy na plac Wolności z rodzinami lub grupami przyjaciół, aby słuchać, chłonąć miłe dźwięki i relaksować się. Ufam doświadczeniu Janusza Maleńczuka i jestem przekonany, że kolejne prezentacje na wakacyjnej scenie dostarczą miłośnikom dobrej muzyki wielu niezapomnianych wrażeń.

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: