Biała Podlaska: Wodne atrakcje już dostępne

Biała Podlaska: Wodne atrakcje już dostępne

BIAŁA PODLASKA Park wodny przy ul. Terebelskiej oficjalnie otwarto w czwartek 27 czerwca. Mieszkańcy mogą korzystać z atrakcji codziennie w godzinach 10-18. Co więcej, niebawem powstanie w tym miejscu plac zabaw i siłownia plenerowa.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku, a za wykonanie prac odpowiadała firma BialBud. Jej współwłaściciel Czesław Niczyporuk podsumowuje, co zrobiono: – Wykonane zostały trawniki, alejki asfaltowe, oświetlenie, deszczownię, montaż ławek i nawodnienie. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Najwięcej czasu zajęły badania wody.

– Woda spełnia wymogi wody basenowej, dlatego prosimy, aby plac zabaw nie był zanieczyszczany poprzez wrzucanie kamieni czy wchodzenie w butach. Woda będzie badana przez sanepid, dlatego dzieci będą mogły bawić się tu bezpiecznie – zapewnia Sylwia Golik, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta. Dodaje, że niebawem zamontowane zostaną także kamery.

Koncepcja parku wodnego powstała w 2008 r., a jej autorem jest architekt bialskiej spółki Zieleń Rafał Aleksandrzak. – Przygotowałem tę koncepcję na zlecenie ówczesnego prezydenta Andrzeja Czapskiego. Zyskała akceptację i do 2018 roku była przechowywana w urzędzie, do momentu gdy został ogłoszony przetarg na podstawie tej koncepcji. Wtedy rozpoczął się proces inwestycyjny, ogłoszony został przetarg i wyłonieni wykonawcy. To miejsce musiało odpowiadać na szerokie zapotrzebowanie różnych grup wiekowych mających korzystać z tego obiektu, do tego względy estetyczne i funkcjonalne – dodaje architekt.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 27 od 2 lipca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: