Biała Podlaska: Stefaniuk i Litwiniuk w drugiej turze

Biała Podlaska: Stefaniuk i Litwiniuk w drugiej turze

W drugiej turze spotkają się dwaj kandydaci na prezydenta Białej Podlaskiej. Najwięcej głosów zdobyli Dariusz Stefaniuk i Michał Litwiniuk i to oni już 4 listopada po raz drugi zmierzą się przy urnach.

Zorganizowane 21 października wybory samorządowe pozwoliły wybrać nowych prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych miast, gmin, powiatów oraz sejmików. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7 i potrwało do godz. 21. W mieście działało 29 lokali wyborczych, a zasiadły w nich po dwie komisje: jedna do przeprowadzenia wyborów (tzw. dzienna) i druga do liczenia głosów (nocna). Te zaczęły spływać około godz. 22.40. Podawaliśmy je Państwu na bieżąco na naszej stronie internetowej do godz. 2 i od rana w poniedziałek.

Frekwencja, jaką podaje Państwowa Komisja Wyborcza dla miasta, to 51,66 proc. Spośród prawie 37 tys. wyborców, wydanych zostało 19,1 tys. kart do głosowania. W Białej Podlaskiej najwięcej głosów zdobył obecny prezydent, kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zwyciężył on w większość komisji wyborczych, choć były i takie, gdzie był na trzecim miejscu (w Zakładzie Karnym).

Ostatecznie 10 423 głosów (43,70 proc.) otrzymał Dariusz Stefaniuk, 7778 głosów (32,66% proc.) Michał Litwiniuk. Na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Czapski (RaSIL), zdobywając 2837 głosów (12,02 proc.), a na ostatnim miejscu znalazł się Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa), gromadząc 2738 głosów (11,62 proc.).

Dariusz Stefaniuk zapytany o ewentualne poparcie ze strony pozostałych kontrakandydatów odpowiada, że nie dzieli stanowisk przed wyborami (to nowa praktyka, bo przed pierwszą turą poparcia udzielił mu Adam Chodziński i Igor Dzikiewicz; Chodziński jest wiceprezydentem, a Dzikiewicz znalazł zatrudnienie w ZGL). Z kolei Michał Litwiniuk przyznał, że pogratulował już obu kontrkandydatom i jest z nimi po wstępnych rozmowach. Nie widzi natomiast możliwości współpracy z obecnie urzędującym prezydentem Stefaniukiem.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" oraz na eprasa.pl

 

 

 

 

Nieoficjalne wyniki do Rady Miasta pokazują, że mandatami dzielą się głównie przedstawiciele dwóch list: PiS i Koalicji Obywatelskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: