Biała Podlaska: Stanisław Romaniuk zasłużonym dla miasta

Biała Podlaska: Stanisław Romaniuk zasłużonym dla miasta

Stanisław Romaniuk odbiera podziękowanie za wsparcie inicjatywy powstania tablicy Pięciu Prawd Polaka

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Dariusz Stefaniuk zaproponował radnym, by tytułem Zasłużony dla miasta Biała Podlaska uhonorować bialskiego przedsiębiorcę Stanisława Romaniuka.

Stanisław Romaniuk nie jest związany jedynie z bialskim biznesem. Właściciel firmy budowlanej jest także zasłużonym działaczem społecznym, od lat wspierającym różnorodne inicjatywy. Wraz z synami byli fundatorami powstania pomnika z popiersiem Józefa Piłsudskiego, które stanęło przy Gimnazjum nr 4. Natomiast 3 września pan Stanisław odebrał od przedstawicieli bialskiego oddziału Krajowego Związku Dzieci Wojny specjalną odznakę w podziękowaniu za wsparcie inicjatywy powstania tablicy Pięciu Prawd Polaka spod znaku Rodła. Zawisła ona przy wejściu do Urzędu Miasta, przy wsparciu m.in. miejskich radnych PiS, senatora Grzegorza Biereckiego i innych mieszkańców Białej Podlaskiej. To tylko część inicjatyw, w które włączył się bialski przedsiębiorca. Wspiera też kluby sportowe i inicjatywy kulturalne oraz patriotyczne.

Ciężka praca i zaangażowanie właściciela oraz jego firmy zostały niejednokrotnie docenione oraz uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 28 od wtorku 18 września oraz na eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: