Biała Podlaska: Rusza budowa ulicy Koncertowej

Biała Podlaska: Rusza budowa ulicy Koncertowej

BIAŁA PODLASKA Podpisano umowę na utwardzenie ulicy Koncertowej. Inwestycja warta prawie 7 mln zł ma ułatwić poruszanie się mieszkańcom osiedli Kołychawa i Słoneczne Wzgórze, szczególnie w perspektywie budowy tunelu pod torami.

– Budowa ulicy Koncertowej w pełnej technologii to długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Ważna także dla wyprowadzenia ruchu z tunelu na ulicy Lubelskiej w ulicę Witoroską, co utrudni komunikację na osiedlach Kołychawa i Słoneczne Wzgórze – mówił podczas podpisania umowy prezydent Michał Litwiniuk.

W kwocie 7 mln zł mieści się wykonanie ulicy, chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia, kanalizacji deszczowej, przebudowa istniejących zjazdów, skrzyżowań oraz zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej. Oprócz samej Koncertowej (długości 700 m), roboty obejmą także 200 m ulicy Witoroskiej. Prace wykonają dwie bialskie firmy: Budomex i TreDrom. – Roboty inżynieryjne i drogowe musimy wykonać i zapewnić przejezdność do końca maja, a więc czasu jest mało. Koncertowa jest na tyle szeroka, że mimo toczących się prac umożliwiony będzie przejazd dla mieszkańców. Ruch będzie odbywał się bokiem – zapowiada Wiesław Harasimiuk, prezes firmy TreDrom.

– Problemem jest za to odcinek ulicy Witoroskiej, bo tam kanalizacja jest w jezdni. Konieczna więc będzie odbudowa całej jezdni. Zachcemy tak to przeprowadzić, żeby bez przeszkód odbywał się ruch ulicą Witoroską. Będzie co najwyżej wahadłowy – dodaje Eugeniusz Izdebski, prezes Budomexu.

18 marca mija termin składania ofert na inną inwestycję związaną z budową tunelu. – Chodzi o dojazd do tunelu w ciągu ulicy Witoroskiej, od strony południowej, i skomunikowanie ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z tunelem. To szczególnie ważne w kontekście podpisywanej umowy na ulicę Koncertową, koordynacja czasowa ma duże znaczenie. Bowiem w pierwszej kolejności musimy skomunikować osiedle – wyjaśnia Maciej Buczyński, wiceprezydent miasta.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: