Biała Podlaska: Poseł PiS został rzecznikiem przedsiębiorców

Biała Podlaska: Poseł PiS został rzecznikiem przedsiębiorców

BIAŁA PODLASKA Premier Mateusz Morawiecki powołał pochodzącego z Białej Podlaskiej posła Adama Abramowicza na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. 22 czerwca rozpoczął on 6-letnią kadencję. - Mam do zbudowania nowy urząd, to duże wyzwanie, ale ja lubię podejmować wyzwania - komentuje Abramowicz w rozmowie z "Podlasiakiem".

Przyjęcie nowej funkcji wiązało się w przypadku posła ze złożeniem mandatu poselskiej oraz rezygnacją z członkostwa w partii. Jak przyjął tą propozycję? – To oczywiście odpowiedzialna funkcja. Jeżeli zbuduję urząd od podstaw i będzie on dobrze funkcjonował to będzie to historyczne wydarzenie – uważa.

Abramowicz zapowiada, że jego celem na nowym stanowisku będzie utworzenie tzw. konstytucji biznesu, która zagwarantuje zapisy w ustawie sprzyjające przedsiębiorcom. Jakie? M.in. co nie jest zabronione jest dozwolone, to urzędnik ma udowodnić winę a nie przedsiębiorca niewinność oraz prawo nie działa wstecz. Ważną częścią działalności mają być mediacje, które pozwolą na rozwiązywanie sporów na drodze przedsądowej.

Kadencja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców rozpoczęła się 22 czerwca powołaniem przez premiera rządu i będzie trwała przez 6 lat.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 16

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy