Biała Podlaska po raz 30. zagra z Orkiestrą!

Biała Podlaska po raz 30. zagra z Orkiestrą!

BIAŁA PODLASKA Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od trzech dekad gra od morza do Tatr, od Odry po Bug. Zresztą tak samo i w Białej Podlaskiej. Od pierwszego Finału WOŚP grupa zapaleńców o pięknych sercach chodziła ze słoikami i zbierała pieniądze. Starsi pamiętają, jak wyglądały pierwsze Finały. Miały w sobie coś magicznego, świeżego i niepowtarzalnego.

– Pomimo trzeciej dyszki na karku, Orkiestra nadal jest pełna wigoru. Zdaje się nawet, że dopiero się rozpędza. Kolejne wyniki zbiórek przechodzą najśmielsze oczekiwania, a góra dobroci i sympatii, jaka spotyka wolontariuszy i sztab, jest ogromna. W drugą stronę działa to tak samo. Sztab pracuje na pełnych obrotach, a wolontariusze naładowani wszystkimi pozytywnymi emocjami ruszą w miasto z puszkami, pomagając zebrać środki na ratowanie życia i zdrowia tych najbardziej bezbronnych pacjentów – zapowiada Rad Haidar, szef bialskiego sztabu.

Tegoroczna zbiórka prowadzona będzie dla okulistyki dziecięcej. – Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Już wiadomym jest, na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze. Będzie to angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy, stoły operacyjne – wylicz szef sztabu. Zarządzać nim będą także Marta Bąkowska oraz Jakub Motyczka.

Szczegółowy program tegorocznego finału WOŚP podamy w kolejnym wydaniu, ale już wiadomo, że planowany jest koncert, światełko do nieba i wiele imprez towarzyszących. Tymczasem trwa już zgłaszanie się wolontariuszy. Z powodu pandemii odbywa się ono tylko online, tak samo jak zgłaszanie chęci postawienia w swojej firmie Sztabowej Puszki Stacjonarnej, co cieszy się dużą popularnością. Istnieje platforma Iwolontariusz.wosp.org.pl, za pomocą której każdy samodzielnie rejestruje siebie lub firmę w celu otrzymania pakietu wolontariusza 30. Finału WOŚP. Niepełnoletni wolontariusze muszą mieć zgodę rodziców bądź opiekunów. Rejestracja zakończy się około 10 stycznia 2022 r.

Sztab zaczyna również przyjmować zgłoszenia od chętnych do pomocy w czasie Finału. Jak zwykle potrzebne są osoby do rozliczania wolontariuszy, pomocy przy koncercie czy imprezach towarzyszących. Kierowana jest również prośba o pomoc do sponsorów.

Siedziba sztabu będzie mieściła się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Jej otwarcie planowane jest po 15 stycznia 2022 r. Do tego czasu wszelkie pytania i pomysły prosimy kierować za pośrednictwem mediów społecznościowych (FB WOŚP Biała Podlaska), mailowo wośp.bp@onet.pl lub telefonicznie 793 009 432.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy