Biała Podlaska: Płatne staże dla uczniów Ekonomika

Biała Podlaska: Płatne staże dla uczniów Ekonomika

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej realizowany jest ciekawy projekt, dzięki któremu uczniowie będą mogli wziąć udział w płatnych stażach. Szkolne pracownie zyskały wyposażenie, a to jeszcze nie koniec.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie Ekonomika będą mieli większe szanse na zatrudnienie na lokalnym rynku pracy, podwyższą swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe. W realizowanym od października 2017 do sierpnia 2019 projekcie weźmie udział łącznie 370 uczniów i 10 nauczycieli.

– Teraz trwają zajęcia profilaktyczne m.in. z obsługi kelnerskiej, kursy baristy, barmański, carvingu, dekoracji cukierniczych, obsługi klienta, magazyniera oraz kurs przedstawiciela handlowego. W wakacje uczniów czekają staże zawodowe nie tylko w zawodach gastronomicznych, ale i chociażby w branży hotelarskiej. Łącznie ze staży skorzysta 100 osób, w tym 30 w Warszawie – zapowiada Katarzyna Stelmaszuk, koordynator projektu.

Szkoła poszukuje pracodawców, którzy przyjęliby do siebie uczniów na staż. W ramach projektu uczeń dostaje wynagrodzenie. Staż trwa cztery tygodnie, a pracodawca dostaje dodatkowo 500 złotych za opiekę nad stażystą. Dla pracodawców przyjęcie stażysty to więc czysty zysk: nic nie płacą, a zyskują dobrze przygotowanego pracownika na miesiąc.

Oprócz zajęć i staży dla uczniów, skorzystają także nauczyciele ZSZ nr 1.

Czytaj więcej w 5 numerze (wydanie od 10 kwietnia) tygodnika Podlasiak.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: