Biała Podlaska: Parking czynny, można zostawiać auta

Biała Podlaska: Parking czynny, można zostawiać auta

Zakończył się remont parkingu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Pocztowej. Można tam już zostawiać swoje auta, jednak płatności będą pobierane dopiero po tym, gdy stosowną uchwałę podejmie Rada Miasta.

Ostatecznie wewnątrz dostępnych jest 30 miejsc, a łącznie z tymi wokół około 60. Jak mówi prezydent Dariusz Stefaniuk, nie rozwiązuje to ostatecznie problemu braku miejsc do parkowania w centrum miasta. – Nie ma miasta w Polsce, które poprzez budowę parkingów poradziłoby sobie z ruchem w centrum miasta, temat jest bardzo złożony. Miasta wprowadzają więc różne sposoby, by nie parkować w centrum, tylko na przykład poruszać się komunikacją miejską lub rowerem – uważa.

Co ważne, wraz z powstaniem parkingu w jego okolicy zmieniła się organizacja ruchu. Na co dokładnie muszą uważać kierowcy? – Najważniejsza nowość to zmiana kierunku jazdy ulicą Krótką. Od dzisiaj jeździmy w drugim kierunku, a więc od Budkiewicza do placu Wolności. Druga zmiana to wprowadzenie dwóch kierunków jazdy przy ulicy Piłsudskiego. A trzecia zmiana jest taka, że nowa ulica Pocztowa ma jeden kierunek. Doszły do tego zakazy postoju, ale to wynika z przepisów – tłumaczy Paweł Bruszewski, naczelnik wydziału dróg i komunikacji UM.

Póki co parkowanie jest bezpłatne, na najbliższej sesji Rady Miasta, a więc w połowie września, podejmowana będzie uchwała z regulaminem korzystania z miejsc postojowych, zawierająca cennik. Wprowadzenie opłat ma wpłynąć na płynność ruchu w tym miejscu.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasiaka nr 23

Justyna Dragan

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: