Biała Podlaska: Matura najlepiej poszła w Katoliku

Biała Podlaska: Matura najlepiej poszła w Katoliku

W tym roku drugie miejsce wśród szkół publicznych jeśli chodzi o wyniki matur osiągnęli uczniowie IV LO im. S. Staszica

Najwyższą zdawalność tegorocznej matury osiągnęli uczniowie Katolickiego LO. Wśród szkół publicznych bezkonkurencyjna była II LO im. Emilii Plater. Niespodzianką jest świetny wynik IV LO im. S. Staszica, które wyprzedziło nawet I LO im. J.I. Kraszewskiego. Maturę do poprawki ma 23 uczniów liceów i 85 techników.

Bezkonkurencyjni, podobnie jak rok wcześniej, okazali się uczniowie Katolickiego LO. Maturę z wynikiem pozytywnym zdali wszyscy podchodzący do egzaminu. W innych niepublicznych placówkach zdawalność odnotowano na niższym poziomie. W Akademickim LO było to 69 proc., w ZDZ – 50 proc.

Wśród uczniów szkół publicznych najlepiej poszło natomiast uczniom II LO im. E. Plater. Na 222 uczniów podchodzących do egzaminów, nie zdało tylko 6, najwięcej z matematyki. Daje to bardzo dobry wynik – 97,3 proc. zdawalności. Tyle samo uczniów nie zdało matury w IV LO im. S. Staszica, jednak przy znacznie mniejszej (163) liczbie uczniów podchodzących do egzaminu. Dlatego końcowy wynik tej szkoły to 95,7 proc. W I LO im. J.I. Kraszewskiego, które przez wiele lat było na czele zestawień, tym razem nie zdało 10 osób, co dało 95-proc. zdawalność i dopiero trzecią pozycję w mieście.

Warto zauważyć, że prawie wszystkie bialskie ogólniaki odnotowały nieco gorszą zdawalność w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Więcej przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka od wtorku 17 lipca.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: