Biała Podlaska: Jest kasa na wsparcie administracji

Biała Podlaska: Jest kasa na wsparcie administracji

Miasto wraz z Zamościem, Puławami, Kraśnikiem, Krasnymstawem i Łęczną otrzymało 1,5 mln zł wsparcia na realizację wspólnego projektu "Specjalistyczne wsparcie dla administracji publicznej".

Wymienione miasta wspólnie zdobyły pieniądze, startując w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środki pochodzą z budżetu Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Partnerem projektu jest Fundacja Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Lublinie.

Prezydent podkreśla, że otrzymane dofinansowanie będzie służyło mieszkańcom. – Cieszę się, że udało nam się pozyskać dodatkowe środki na działania, które w znacznym stopniu usprawnią obsługę mieszkańców. To projekt, w którym pokazujemy, że warto współpracować z innymi miastami i wspólnie pracować nad wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań w urzędach – mówi Dariusz Stefaniuk.

Realizowany projekt posłuży poprawie jakości świadczenia usług przez pracowników administracji samorządowej w zakresie zarządzania nieruchomościami gminnymi, powiatowymi oraz obsługi podatkowej przedsiębiorców. Będzie on realizowany w przyszłym roku.

Co dokładnie się zmieni? Nastąpi poprawa obsługi klienta, jak czytamy na stronie internetowej miasta, "poprzez wdrożenie nowoczesnych narzędzi zarządzania satysfakcją". Ponadto zaplanowano elektronizację procesu obsługi podatkowej oraz elektronizację procesu świadczenia usług i ewidencji nieruchomości. Pracowników urzędu czekają szkolenia także z zakresu obsługi podatkowej.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: