Biała Podlaska: Czy miasto zbuduje kolejny żłobek?

Biała Podlaska: Czy miasto zbuduje kolejny żłobek?

BIAŁA PODLASKA Ponad 200 złożonych wniosków o przyjęcie do żłobka, a miejsc jedynie połowa. O tym na ostatniej sesji mówiła radna Anna Korolczuk (Zjednoczona Prawica), dopytując czy miasto postara się o nowe miejsca dla maluchów.

– W prognozie finansowej nie ma nic o żłobkach miejskich, a z tego co się orientuję złożonych zostało 211 wniosków, a przyjętych zostało 103 dzieci. Co z resztą? Może warto byłoby wejść w program Maluch, współfinansowany z państwa, żeby zrobić kolejny żłobek? – dopytywała na sesji 18 czerwca radna Korolczuk.

Przypomnijmy, że miasto z tego programu już raz skorzystało, tworząc nowe miejsca w filii żłobka zlokalizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Leszczynowej, w nieużytkowanych pomieszczeniach służących jeszcze kilka lat temu uczniom tej placówki. Uroczystego otwarcia dokonano we wrześniu ubiegłego roku, a dzieci korzystają z nowoczesnych urządzeń i zabawek na najwyższym poziomie.

Czy jest szansa na ponowne zwiększenie miejsc dla bialskich maluchów? Okazuje się, że chęci są, ale realizacja może nastąpić najwcześniej w przyszłym roku. – W tegorocznym budżecie nie mamy środków na tworzenie takich miejsc. We wrześniu będziemy opracowywać budżet na przyszły rok i dzielić pieniądze na różne wydatki. Dziękuję za ten sygnał, my również go analizujemy we współpracy z wydziałem edukacji, kultury i sportu – zapewnił na sesji prezydent Michał Litwiniuk.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: