Biała Podlaska: Budowa stadionu wstrzymana na dobre

Biała Podlaska: Budowa stadionu wstrzymana na dobre

Plac budowy niedługo zostanie uprzątnięty przez wynajętą firmę, bo wykonawca nie chciał tego zrobić

Niewiele do sprawy wniosły dokumenty, które wpłynęły od niedawnego wykonawcy stadionu, firmy S-Sport. Nie padły żadne propozycje dalszej realizacji inwestycji.

Podczas konferencji 11 grudnia prezydent Michał Litwiniuk poinformował, że miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą stadionu, firmą S-Sport z Katowic. Oprócz wygłoszonego oświadczenie wspomniał także, że tuż przed konferencją do urzędu wpłynęła obszerna dokumentacja od firmy.

Co znalazło się w tych wyjaśnieniach i co z nich wynika? Otóż niewiele. – Nie wniosły one niczego istotnego i dlatego nasze odstąpienie pozostaje w mocy i jest skuteczne. Daliśmy szansę wykonawcy, aby w ciągu siedmiu dni przedstawił nam łącznie ubezpieczenie OC oraz nowe terminy realizacji robót – informuje Sylwia Golik, naczelnik wydziału inwestycji UM.

Ciekawostką jest, że przedłożone przez firmę ubezpieczenie datowane było na 6 grudnia 2018 r., a więc na dzień odstąpienia od umowy. – Wynikać z tego może, że od 22 lipca do 6 grudnia brak było ubezpieczenia OC inwestycji budowy stadionu. Ponadto nie zostało udokumentowane opłacenia polisy – dodaje naczelnik.

Ze strony wykonawcy nie padły także konkretne propozycje i harmonogram realizacji robót, które byłyby do zaakceptowania.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasiaka nr 1 od 31 grudnia

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy