Biała dalej w żółtej strefie

Biała dalej w żółtej strefie

REGION W ubiegłym tygodniu uaktualniona została lista powiatów i miast znajdujących się w żółtej i czerwonej strefie. Choć w Białej Podlaskiej zachorowań jest mniej, z listy "żółtej" miasto nie zostało jeszcze wyłączone.

24 sierpnia, a więc w dniu zamknięcia aktualnego wydania "Podlasianina", w województwie lubelskim odnotowano 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie ma wśród nich mieszkańców Białej Podlaskiej ani powiatu bialskiego. Dzień wcześniej (23 sierpnia) wśród 12 nowych przypadków był jeden z Białej Podlaskiej i dotyczył kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, oraz kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego (źródło zakażenia w trakcie ustalania).

Do 24 sierpnia w Lubelskiem potwierdzono łącznie 1391 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 946 ozdrowieńców i zarejestrowano 24 zgony. Aktualnie 124 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 4022 zostało poddanych kwarantannie i 136 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: