Bezpieczne ferie z bialską policją w Rokitnie

Bezpieczne ferie z bialską policją w Rokitnie
fot. KMP w Białej Podlaskiej

W ramach działań „Bezpieczne ferie” policjanci odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Jest to czas, by przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ostatnio takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej oraz GIK w Rokitnie. W trakcie spotkania dzielnicowa zachęcała również do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”.

Minął już pierwszy tydzień ferii zimowych na terenie województwa lubelskiego. Bialscy policjanci wykorzystują ten okres, by przypomnieć najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu o ważnych zasadach bezpieczeństwa. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci, oraz w Gminnej Instytucji Kultury w tej miejscowości.

Młodsza aspirant Aneta Filc, dzielnicowa komisariatu w Janowie Podlaskim, przypomniała dzieciom, jak bezpiecznie spędzać wypoczynek zimowy zarówno w domu, jak też podczas pobytu na zimowiskach. Mówiła o sytuacjach zagrożenia, z którymi młodzi ludzie mogą spotkać się każdego dnia. Przestrzegała przed niebezpieczeństwami związanymi z niewłaściwą zabawą na śniegu i lodzie. Policjantka omówiła też dekalog narciarza, przygotowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), oraz zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny dekalog”.

Podczas spotkań poruszyła również tematy dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi, bezpiecznego korzystania z internetu oraz zachowania w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem. Nie zabrakło poza tym informacji dotyczących poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy