Bezdomni spędzą Wigilię w Caritasie

Bezdomni spędzą Wigilię w Caritasie

Bezdomni nie muszą się czuć samotni w święta. Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizuje z myślą o nich 24 grudnia Wigilię dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych, starszych i potrzebujących. Tego dnia nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii, dzielenia się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz tradycyjnych potraw.

– W Caritas zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może spędzić ten dzień w gronie rodzinnym, obok nawet skromnie zastawionego stołu. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują domowego ciepła i chcą w godnych warunkach przeżyć Wigilię – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 w budynku przy ul. Warszawskiej 15. Organizatorzy przewidują, że pojawi się na nim ok. 100 osób, głównie podopiecznych bialskiej jadłodajni. Piękną oprawę muzyczną zapewnią wolontariusze Centrum Wolontariatu Caritas – będą śpiewać i grać na gitarze, flecie oraz dzwoneczkach. W spotkaniu weźmie udział prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Podobne spotkanie odbędzie się także w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: