Bezdomni i samotni podzielą się opłatkiem

Bezdomni i samotni podzielą się opłatkiem
fot. archiwum

Bezdomni i samotni podzielą się opłatkiem

W trzech miastach – Parczewie, Białej Podlaskiej i Siedlcach – Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizuje Wigilię dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących rodzinnego ciepła, doświadczenia smaku potraw ze świątecznego stołu, ale przede wszystkim radości z okazji narodzenia Jezusa.

– Kiedy na świecie pojawia się Pan Jezus, doświadcza prześladowania i ubóstwa. Dostrzegają i cieszą się z Jego obecności tylko nieliczni. My też chcemy być tymi, którzy cieszą się razem z Jego obecności, którą gdzieś w dzisiejszym świecie przysłaniają zakupy, porządki i inne mniej ważne zajęcia. Naśladując Maryję i św. Józefa, chcemy uczyć się pokory i ufności, by swoje życie zawierzyć Panu Bogu – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Spotkanie to odbędzie się 24 grudnia o godz. 10 w budynku przy ul. Warszawskiej 15. Przewidziany jest udział 100 osób potrzebujących. Obecność na Wigilii zapowiedział Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. Jak będzie wyglądał ten dzień? Wolontariusze z Centrum Wolontariatu  będą grali na flecie, gitarze i skrzypcach, na stole pojawią się m.in. takie tradycyjne potrawy przygotowane przez Centrum Integracji Społecznej CDS jak: karp, kapusta, barszcz i makowiec. Nie zabraknie prezentów – każdy otrzyma paczkę żywnościową i ręcznie wykonane szaliki, czapki itp., podarowane przez Darczyńców akcji „Wydziergane sercem”.

– W 24 miastach w Polsce Caritas organizuje Wigilię dla najuboższych mieszkańców miast. Cieszę się, że w naszej miejscowości możemy spędzić ten wyjątkowy dzień razem z Tymi, którzy są samotni, dzielić się z Nimi opłatkiem i śpiewać wspólnie kolędy. Staramy się, by było jak w każdym polskim domu, tylko bez dużego przepychu, by nie marnować jedzenia, ale zawsze z sercem i szacunkiem do drugiego człowieka – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, która przygotowuje Wigilię w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: