Będzie zmiana na stanowisku dyrektora muzeum?

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora muzeum?

BIAŁA PODLASKA Trwa procedura konkursowa, która ma wyłonić dyrektora Muzeum Południowego Podlasia. Kończy się bowiem kadencja obecnej dyrektor Violetty Jarząbkowskiej. Nie była to jedyna kandydatka na to stanowisko, bowiem startował także Rafał Izbicki związany ze Stowarzyszeniem Zespół Tańca Ludowego Biawena.

 

Jak przebiega konkurs? – Komisja konkursowa, po analizie złożonych przez kandydatów dokumentów oraz wysłuchaniu prezentacji ich koncepcji dotyczących rozwoju Muzeum Południowego Podlasia, przedłożyła do prezydenta wniosek z rekomendacją o powołanie na stanowisko dyrektora MPP kandydata – pana Rafała Izbickiego – poinformowała 25 listopada Gabriela Kuc Stefaniuk, rzecznik UM Biała Podlaska.

Rafał Izbicki od 30 lat związany jest z bialską kulturą, za sprawą działalności w Stowarzyszeniu Zespół Tańca Ludowego Biawena. Przez 8 lat był kierownikiem administracyjnym w Muzeum Południowego Podlasia. – Skończyłem też studia podyplomowe ochrona dóbr kultury. Biorcą pod uwagę moje doświadczenie zawodowe i wykształcenie postanowiłem wystartować w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Południowego Podlasia – powiedział nam Izbicki.

Violetta Jarząbkowska dyrektorem placówki została pod koniec 2017 r. zastępując na tym stanowisku wieloletnią dyrektor Małgorzatę Nikolską. Wcześniej Jarząbkowska była kierownikiem działu artystycznego.

 

         

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy