Będzie remont Podmiejskiej

Będzie remont Podmiejskiej

BIAŁA PODLASKA Przed nami długo wyczekiwany remont ulicy Podmiejskiej. Będzie nie tylko szerzej, ale przede wszystkim bezpieczniej. To jedna z inwestycji zaplanowanych na przyszły rok. Obecnie trwa opracowywanie budżetu na 2020 rok.

– Trwają prace projektowe uwzględniające drogę i dojazd do szkoły. Przebudowana zostanie cała ulica Podmiejska. Rozpoczęcie inwestycji planujemy w 2020 roku – poinformował na jednej z ostatnich konferencji wiceprezydent Maciej Buczyński.

Warto dodać, że oprócz samej Podmiejskiej wykonany zostanie dojazd do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Ananasek. O realizację tej inwestycji walczyli mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale niestety projekt zebrał zbyt mało głosów. Władze miasta dostrzegają jednak potrzebę realizacji dojazdu, bowiem codziennie do szkoły dojeżdża tam wielu rodziców z dziećmi, a warunki są naprawdę kiepskie. Ulica jest niezwykle wąska, z trudem mijają się tam dwa auta osobowe, nie mówiąc o większych samochodach.

Już nie raz mieszkańcy myśleli, że realizacja inwestycji jest blisko. W poprzedniej kadencji rozpoczęto przygotowania, ale skończyło się na obietnicach i obowiązkowym przesunięciu ogrodzeń na poczet budowy przyszłej drogi. Mieszkańcy zrobili swoje, a władze miasta – nie.

– To wąska i dość niebezpieczna droga. Osiedle jest duże, pełno młodych ludzi, rodziny spacerują poboczem. Przydałyby się szersza droga i chodnik – słyszymy od jednego z mieszkańców Podmiejskiej.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy