Baśniowa i magiczna Noc Muzeów

Baśniowa i magiczna Noc Muzeów

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej 18 maja już po raz 11. organizuje Noc Muzeów. W tym dniu muzeum będzie czynne do godziny 24, a na uczestników czekają różne atrakcje. Tegoroczna Noc Muzeów skierowana jest przede wszystkim do dzieci, jednakże wszystkie pokolenia znajdą coś dla siebie. Bo świat bajek i baśni – temat przewodni imprezy – uwodzi każdego.

Inspiracją do opracowania tematu Nocy Muzeów jest twórczość Janusza Towpika – ilustratora baśni i bajek dla dzieci, znakomitego rysownika zwierząt i pejzażysty. Twórczość artysty zaprezentowana zostanie na wystawie „W krainie baśni”, której otwarcie nastąpi w Noc Muzeów. Autorką wystawy jest córka artysty, Barbara Towpik-Roszkiewicz.

– Wprowadzimy dzieci w magiczny świat sztuki, przyrody i zwierząt, poprzez oglądanie eksponowanych prac i bajek autorstwa Janusza Towpika oraz warsztaty plastyczne, gry, zabawy, teatr i muzykę. Dzieci będą mogły poznać dawne urządzenie do projekcji bajek, jakim jest diaskop, czyli rzutnik służący do wyświetlania przezroczy. Na dzieci czeka indiańska przygoda przygotowana przez animatorów Smart Kids. Przepiękne bajkowe piosenki zaśpiewa Katarzyna Rokicka, wokalistka specjalizująca się w interaktywnych spotkaniach muzycznych z dziećmi. Zachęcamy do obejrzenia spektaklu „Bajkowy ambaras”, w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej Cudaczek z Bialskiego Centrum Kultury, w reżyserii Haliny Besaraby. Aby rozświetlić drogę do domu i pozostać w magicznej atmosferze wieczoru, proponujemy dzieciom i dorosłym wykonanie ozdobnego lampionu z pomocą plastyków i wolontariuszy z PSW w Białej Podlaskiej – zapowiada Violetta Jarząbkowska, dyrektor Muzeum Południowego Podlasia.

Na koniec imprezy, późnym wieczorem, zaprasza „nocnych marków” do zwiedzania wystawy „W krainie baśni” z przewodnikiem. Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent miasta Michał Litwiniuk.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy