Badalski zasłużony dla Terespola

Badalski zasłużony dla Terespola

Krzysztof Badalski otrzymał tytuł "Zasłużony dla Miasta Terespol"

TERESPOL Chcemy kontynuować wydarzenia, które na stałe zagościły w naszym mieście i zakorzeniły się w tradycji, tworząc bogate dziedzictwo kulturowe – mówi Krzysztof Badalski, tegoroczny laureat konkursu "Zasłużony dla Miasta Terespol".

Nagrodę przyznano podczas koncertu noworocznego, który organizowany jest w Terespolu od dwunastu lat. Co roku tytułem i statuetką nagradzane są osoby zaangażowane w działalność przyczyniającą się do rozwoju miasta. – Krzysztof Badalski to prawdziwy społecznik. Jest mocno zaangażowany w życie społeczne i kulturalne Terespola. Cieszę się z naszej wieloletniej współpracy i jej efektów. Zrobił naprawdę dużo dobrego dla naszej społeczności. Ma wiele osiągnięć, ale też ciągle nowe pomysły, które wciela w życie. Ponadto na swoją działalność skutecznie pozyskuje fundusze zewnętrzne, współpracując z Miejskim Ośrodkiem Kultury, stowarzyszeniami i szkołami. Gdyby nie on i stowarzyszenie, którego jest przedstawicielem, podejrzewam, że nie byłoby koncertu noworocznego, jarmarku rękodzielniczego i wielu innych wydarzeń, w których organizację wkłada sporo pracy i poświęca swój wolny czas – mówi burmistrz Jacek Danieluk. – Jestem dumny, że w Terespolu żyją tego pokroju ludzie, którzy chcą działać. Dzięki temu nasze miasto jest aktywne, tętniące życiem, a z tego czerpią korzyść nie tylko mieszkańcy, ale wszyscy, którzy do nas przyjeżdżają.

Badalski swoją przygodę artystyczną rozpoczynał na terespolskiej scenie w 1982 roku. Z tamtego okresu jest znany mieszkańcom jako wokalista formacji Te. Później zasilał zespół wojskowy, dla którego tworzył teksty. Po powrocie ze służby nadal udzielał się artystycznie. W 2007 roku wstąpił do Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, gdzie przez pewien okres pełnił funkcję wiceprezesa. – Tak się narodziła pasja i rozpoczęła przygoda z tworzeniem kultury w środowisku lokalnym. Mając świadomość, że przez dwanaście lat intensywnie pracowałem na rzecz miasta i jego rozwoju, odebrałem nagrodę z wielką radością. Ma ona dla mnie szczególne znaczenie – nie kryje dumy laureat.

Za swoje największe osiągnięcie uważa to, że nauczył się współpracować z przedstawicielami jednostek samorządu, z organizacjami pozarządowymi i zagranicznymi partnerami. Wszystkie inicjatywy i przedsięwzięcia nie powstałyby bez zaangażowania wielu osób.

Jakie ma plany na najbliższe lata? – Mamy bogaty dorobek kulturowy, który powstał w dobrym partnerstwie z samorządem. Chcielibyśmy jednak rozszerzyć swoją działalność na inne obszary. Planujemy stworzyć coś, co skupiałoby gminy, może jednostki kultury czy kluby sportowe, i wpisałoby się w tradycję regionu. Na razie jest to na etapie rozważań, zobaczymy, jakie będą tego owoce – zapowiada Badalski.

Podczas koncertu noworocznego świętowano 20-lecie istnienia Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 10 od 5 marca

Sylwia Bujak

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: