AZS-AWF nie zdołał powstrzymać lidera

Olaf Wojnecki (z piłką) zdobył we Wrocławiu dwa gole

Piłkarze ręczni AZS-AWF Biała Podlaska 7 października ponieśli drugą z rzędu porażkę. Po spadkowiczu z PGNiG Superligi, czyli Pogoni Szczecin, tym razem lepszym okazał się Śląsk Wrocław, lider Ligi Centralnej. A w najbliższą sobotę 14 października czeka ich spotkanie z kolejnym trudnym rywalem – o godzinie 18 w hali AWF rozpoczną konfrontację z drugim w tabeli Jurandem Ciechanów.

ŚLĄSK Wrocław – AZS-AWF Biała Podl. 30:26 (15:10).

Śląsk: Kornecki (2), Dudek – Przybylski (1), Mucha, Majewski (1), Granowski (1), Famulski (3), Dytko, Cegłowski (9), Kołodziejczyk, Gądek (5), Ramiączek (1), Tórz (4), Cepielik (3), Królikowski.

AZS-AWF: Adamiuk, Makowski, Kwiatkowski – Warmijak (2), Grzenkowicz (2), Wierzbicki (3), Tarasiuk (3), Mazur (3), Reszczyński (2), Kozycz (4), Kandora (1), Antoniak (4), Lewalski, Baranowski, Wójcik, Wojnecki (2).

Sędziowie: B. Kowalak i W. Marciniak (obaj z Poznania).

Kary: Śląsk – 8 min., AZS-AWF – 14 min.

Gdy w 4. minucie na gola Konrada Cegłowskiego celnym trafieniem odpowiedział Bartosz Warmijak i na tablicy pojawił się wynik 1:1, chyba nikt w bialskiej ekipie nie spodziewał się, że będzie to ostatni tak korzystny rezultat w niedzielnym spotkaniu. W krótkim okresie gospodarze odskoczyli na 4:1, by później dać się dogonić na maksymalnie dwa gole, m.in. w 18. minucie, kiedy celnie na 9:7 rzucił Mateusz Grzenkowicz. Do przerwy przewaga wrocławian wzrosła jednak do pięciu, i podopieczni trenera Marcina Stefańca stanęli przed sporym wyzwaniem, by ją po zmianie stron zniwelować.

Z takim zamiarem rozpoczęli więc drugą połowę, i w 34. minucie, po dwóch rzutach Jakuba Tarasiuka i jednym Łukasza Kandory, przegrywali 13:16. W 44. minucie różnica zmniejszyła się do dwóch goli (21:19 dla Śląska) i nadzieje na uzyskanie korzystnego rezultatu jeszcze bardziej wzrosły. Niestety, lider nie dał się dogonić, ponownie zwiększył przewagę do pięciu (28:23), by ostatecznie pokonać bialskich akademików 30:26.

Wyniki innych meczów: Autoinwest – Nielba 32:30, MKS Wieluń – Stal M. 23:36, Olimpia – Stal Gorzów Wlkp. 33:30, Pogoń – Padwa 32:36, Siódemka – Anilana 30:27, SMS ZPRP I – Jurand 35:32, pauzowało Zagłębie.

W tabeli prowadzi z kompletem 15 punktów Śląsk Wrocław, drugi jest Jurand Ciechanów (10), a kolejnych pięć lokat zajmują zespoły z dorobkiem 9 punktów, czyli Siódemka Miedź Legnica, Autoinwest Żukowo, Padwa Zamość, Pogoń Szczecin oraz Olimpia Piekary Śląskie. AZS-AWF (6 pkt.) spadł na jedenaste miejsce.