Aż 12 goli Jakuba Tarasiuka w meczu AZS-AWF z Żukowem

Jakub Tarasiuk ustanowił swój strzelecki rekord

Wspaniałą dyspozycję strzelecką zaprezentował 25 listopada w hali bialskiej uczelni Jakub Tarasiuk, dzięki czemu piłkarze ręczni AZS-AWF wysoko pokonali w Lidze Centralnej Autoinwest Żukowo. Wychowanek Olimpii Biała Podlaska oraz trenera Marcina Stefańca trafił do siatki aż 12 razy i akademicy zwyciężyli 40:27. To trzecia z rzędu wygrana akademików.

AZS-AWF Biała Podl. – AUTOINWEST Żukowo 40:27 (16:14).

AZS-AWF: Kwiatkowski, Adamiuk, Makowski – Warmijak (1), Wierzbicki (4), Tarasiuk (12), Mazur (1), Reszczyński (6), Kozycz (2), Kandora (1), Antoniak (3), Lewalski (2), Baranowski (1), Wójcik (4), Wojnecki.

Autoinwest: Syga, Wodziński – Dorsz (6), Sadowski, Gromowski (1), Wleklak (2), Porębski (2), Jagielski (2), Lisiewicz (6), Gajdziński (1), Dąbrowski (4), Szymczak (1), Benkowski (2), Nierzwicki.

Sędziowie: M. Lubecki (Ustrzyki Dln.) i M. Pieczonka (Krosno).

Kary: AZS-AWF – 24 min., Autoinwest – 20 min.

Pierwsza połowa zupełnie nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa akademików. Początkowo to ich rywale co chwilę wychodzili na prowadzenie, a oni jedynie doprowadzali do remisu. Sytuacja zmieniła się dopiero między 8. a 13. minutą, kiedy trafili Jakub Tarasiuk, Filip Lewalski oraz Dominik Antoniak, i na tablicy pojawił się wynik 7:5. Podobną serię, gdy do Tarasiuka dołączyli Kacper Baranowski i Franciszek Wierzbicki, bialczanie zanotowali trochę później, i ich przewaga wzrosła do 12:7. Do przerwy wygrywali jednak tylko dwoma bramkami, głównie dzięki niezwykle skutecznemu tego dnia Tarasiukowi, bo w 28. minucie rywale zbliżyli się na minimalny dystans (14:13).

Odjazd akademików zaczął się od 39. minuty, od stanu 23:20. Egzekutorami okazali się Tarasiuk oraz filigranowy skrzydłowy Julian Reszczyński. Dzięki nim w 52. minucie było już 32:24. Prawdziwy pogrom żukowian nastąpił jednak w końcówce meczu, gdy piłka pięć razy z rzędu wpadała do siatki ich bramki i było 39:25. Ostatecznie AZS-AWF zwyciężył 40:27 i awansował w tabeli na czwarte miejsce.

Wyniki innych meczów: Nielba – SMS ZPRP I 30:33, Padwa – MKS Wieluń 37:31, Pogoń – Olimpia 29:28, Stal Gorzów Wlkp. – Stal M. 26:23, Śląsk – Jurand 41:20, Zagłębie – Siódemka Miedź 30:37, pauzowała Anilana.

Nadal prowadzi Śląsk Wrocław (27 pkt.), z przewagą 7 punktów nad Padwą Zamość. Bialski AZS-AWF ma 18 punktów i plasuje się na miejscu czwartym. Kolejny ligowy mecz akademicy rozegrają na wyjeździe w sobotę 2 grudnia o godz. 17 z Nielbą Wągrowiec.