Artystka teatralna w roli Alicji Majewskiej

Artystka teatralna w roli Alicji Majewskiej

Przed Magdą nie lada wyzwanie, zmierzy się z utworem Alicji Majewskiej

W tym tygodniu poznajemy kolejną gwiazdę programu „Metamorfoza idealna”, nad którym nasz tygodnik objął patronat. Monika Borysiak (l. 29) to szczęśliwa żona i mama 3,5-letniej Antoniny.

Monika na co dzień pracuje w Zespole Oświatowym w Niemojkach. Jest surdopedagogiem i zajmuje się tam pracą z dziećmi słabo słyszącymi, a także pełni rolę pedagoga szkolnego. Oprócz tego z rodziną prowadzi własną działalność, a konkretnie produkcję i sprzedaż Kołaczy Węgierskich. Jest to ich pasja i z wielką przyjemnością obdarowują klientów przepysznymi wypiekami.

Przez wiele lat była aktorką w bialskim Ulicznym Teatrze Ognia Antidotum, prowadzonym przez Sylwię Zdunkiewicz. A nie był to przecież zwykły teatr, w którym wychodzi się na scenę i mówi. Potrzeba było wielu prób, zaangażowania i ciężkiej pracy, by efekt zachwycił widzów. Wszystkie występy dawały jej wiele satysfakcji i radości. I motywowały do dalszej pracy. Bo była także aktorką warszawskiego teatru plenerowego Makata.

– To, co łączy mnie z Moniką, to ogromna miłość do sztuki fire show oraz teatru ulicznego. Wiem, jaką przyjemność dla aktora daje podjęcie wyzwania, jakim jest totalna metamorfoza. Dlatego cieszę się, że Monika przyjęła zaproszenie do programu. Przed nią ogrom pracy, ale znam ją i wiem, że jest dokładna, sumienna i zaangażowana, a to może zaowocować, kto wie, może i nawet pierwszym miejscem – dodaje reżyser Damian Trzpil.

Obecnie Monika gra w Orkiestrze Wielkich Bębnów na bębnach o różnej średnicy (od 2,5 do 4 metrów). Przez ostatni rok brali udział w projekcie Puls Wolności, celem uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zagrali wiele koncertów w różnych miejscach Polski (m.in. Przasnysz, Pułtusk, Wrocław, Łochów, Węgrów, Pałac Prezydencki w Warszawie, Festiwal NNW w Gdyni).

Ukończyła bialską Akademię Wychowania Fizycznego. Jest instruktorem narciarstwa zjazdowego oraz strzelectwa sportowego. Uwielbia aktywność fizyczną. Chce wziąć udział w programie, ponieważ uwielbia nowe wyzwania i chciałaby poznać pracę nad takim programem od podszewki. A jeśli jeszcze może wspomóc przy tym chore dzieci, z którymi na co dzień także ma styczność, to jest to dla niej ogromna radość.

W przypadku wygranej Monika przekaże wszystkie pieniądze dla Dawida Koczkodaja, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i potrzebuje leczenia komórkami macierzystymi. – Monika na pewno poruszy publiczność. Wcieli się w postać Alicji Majewskiej i zaśpiewa utwór „Odkryjemy miłość nieznaną” – zapowiada organizator Maria Kwitek.

Za tydzień poznamy kolejną gwiazdę programu „Metamorfoza idealna”. Koncert już 10 maja – serdecznie zapraszamy!

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: