Angielskie przeboje w Ekonomiku

Angielskie przeboje w Ekonomiku

Konkurs wygrała Kinga Bylina z IV LO im. S. Staszica

BIAŁA PODLASKA Angielskie piosenki wybrzmiały w czwartek 12 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Po raz piąty odbył się tam Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu miasta i powiatu bialskiego. Motywem przewodnim wydarzenia był taniec. Utwory, które wykonywali biorący w zmaganiach wokaliści i zespoły, w mniejszym lub większym stopniu nawiązywały do tematyki tańca.

- W konkursie uczestniczy trzynaście osób z różnych szkół. Celem konkursu jest promowanie i nauka języka angielskiego przez muzykę. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Let's dance", a zatem zabierzemy widzów w klimat taneczny. Myślę, że wszyscy będą się dobrze bawili - mówiła Katarzyna Kossowska, nauczyciel języka angielskiego w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej, organizatorka konkursu.

Wydarzenia nie udałoby się zorganizować, gdyby nie wsparcie sponsorów, miasta, firm i instytucji. - Mamy bardzo wielu zewnętrznych partnerów. Chciałabym podziękować panu prezydentowi miasta, który przekazał znaczną kwotę na nagrody główne dla dzieci biorących udział w konkursie. Dziękuję panu dyrektorowi Ireneuszowi Długołęckiemu za wsparcie, paniom wicedyrektorkom, szanownemu jury z panem Radkiem Żyłą na czele. I sponsorom, bez których nie udałoby się zakupić nagród. Oprócz nagród głównych każdy uczestnik wychodzi z jakimś upominkiem - podkreśla Kossowska.

W konkurs zaangażowali się również uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych, którzy przygotowali krótki występ. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Kinga Bylina z IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej za nastrojowe wykonanie utworu "Skinny love" z repertuaru Birdy. Nagrody uczestnikom wręczyli Ireneusz Długołęcki, dyrektor ZSZ nr 1 oraz Stanisław Romanowski, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miasta Biała Podlaska.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy