Akademicy świetnie spisali się w meczu z Olimpią

Akademicy starają się powstrzymać akcję Szymona Kotalczyka (nr 23)

Piłkarze ręczni AZS-AWF znów u siebie dopisali komplet punktów. Po zwycięstwie nad wrocławskim liderem Ligi Centralnej, tym razem w uczelnianej hali – w sobotę 9 marca – poległa Olimpia Piekary Śląskie. Co ciekawe, na listę strzelców wpisali się m.in. bramkarze obu drużyn.

AZS-AWF Biała Podl. – OLIMPIA Piekary Śląskie 35:27 (17:14).

AZS-AWF: Adamiuk, Kwiatkowski (2) – Warmijak, Grzenkowicz (5), Wierzbicki (3), Tarasiuk (7), Mazur (5), Reszczyński (2), Kozycz (5), Kandora (3), Antoniak (2), Baranowski, W. Wójcik (1).

Olimpia: Zapora, Widera (1) – Brzozowski, Pluczyk (1), Jóźwiak (1), Parzonka (6), Kowal (2), Rosół (2), Ludyga (1), Kotalczyk (5), Jakubowski (1), Czapla (1), Hornik (2), Miłek (2), P. Wójcik (2), Stąpor.

Sędziowie: K. Dąbrowski i P. Staniek (obaj z Kielc).

Kary: AZS-AWF – 12 min., Olimpia – 16 min.

Zaczęło się bajecznie dla gospodarzy. W ciągu siedmiu minut do siatki trafiali wyłącznie oni, dzięki czemu prowadzili już 5:0. Niestety, od stanu 6:1 przestali być skuteczni. Teraz gole zdobywali tylko rywale, i po kwadransie był już remis 6:6. Gdy jednak Łukasz Adamiuk obronił karnego Tymoteusza Jakubowskiego, a Wiktor Kwiatkowski nie dał się pokonać Wojciechowi Parzonko, to po rzutach Jakuba Tarasiuka akademicy uciekli na 11:8, i różnicę tę utrzymali do przerwy.

W 37. minucie wzrosła ona do pięciu trafień (22:17), gdyż Adamiuk wygrał pojedynki z Michałem Rosołem i Szymonem Kotalczykiem, a dodatkowo pierwszy z nich trafił w poprzeczkę. W międzyczasie kontuzji doznał Wiktor Wójcik, lecz nie przeszkodziło to później bialczanom w utrzymaniu przewagi. Mało tego, w 52. minucie wzrosła ona do siedmiu (30:23) i wiadome było, że zwycięzcą może być tylko AZS-AWF.

Wprawdzie zaraz po tym, po dwóch golach Piotra Kowala, przewaga zmniejszyła się do pięciu, ale w końcówce trafiali wyłącznie nasi szczypiorniści – Franciszek Wierzbicki, Julian Reszczyński i Bartłomiej Mazur, stąd ich wysoka wygrana 35:27.

Wyniki innych meczów: Anilana – Autoinwest 29:32, SMS ZPRP I – Siódemka Miedź 43:40, Padwa – Jurand 36:29, Stal Gorzów Wlkp. – MKS Wieluń 32:22, Stal M. – Nielba 32:37, Zagłębie – Śląsk 34:34 karne 4:2.

W tabeli Śląsk Wrocław (55 pkt.) ma 14-punktową przewagę nad Padwą Zamość, a na trzecie miejsce awansował AZS-AWF Biała Podlaska (36), bo szczecińska Pogoń (34) pauzowała.

W niedzielę 24 marca akademicy zagrają na wyjeździe z Siódemką Legnica.