Jesienią AZS pokonał Nielbę jeszcze wyżej, bo 37:24

Nielba Wągrowiec – AZS-AWF Biała Podlaska 19:27 (11:17).

Nielba: Jankowski, Gawlik – Gregor (3), Gąsiorek (4), Adamski (1), Drobik, Drzazgowski (4), Skrzypczak (2), Hoffmann, Widziński, Przychodzeń (1), Duszyński (2), Kelm, Świątkiewicz (2).

AZS-AWF: Wiejak, Kwiatkowski (1), Adamiuk – Maksymczuk (3), Łazarczyk (1), Tarasiuk, Niedzielenko (5), Stefaniec (2), Mazur (4), Kozycz (2), Kandora, Antoniak (6), Baranowski (1), Wójcik (2), Wojnecki.

Sędziowie: K. Habierski i G. Skrobak (obaj z Głogowa).

Kary: Nielba – 16 min., AZS-AWF – 10 min.

Najkorzystniejszym wynikiem dla gospodarzy, którzy do 18 lutego z siedmiu meczów we własnej hali przegrali tylko dwa (ze Stalą Gorzów i Zagłębiem), w sobotnim spotkaniu był remis – 0:0 oraz 1:1. Tego wieczoru na parkiecie niepodzielnie rządzili bialczanie, chcący zrehabilitować się za niespodziewaną siedem dni wcześniej porażkę u siebie ze Śląskiem.

W pierwszej połowie kluczowy okazał się okres między 11. a 16. minutą, kiedy akademicy zdobyli pięć goli, miejscowi ani jednego i z 4:5 zrobiło się 4:10. W drugiej – do 53. minuty – bialska defensywa była praktycznie nie do przejścia, o czym świadczą zaledwie trzy w tym czasie trafienia zawodników Nielby, co skutkowało wynikiem 14:25. Ostatecznie AZS-AWF wygrał ośmioma golami i oby podobną dyspozycję zaprezentował w niezwykle ważnym następnym meczu.

Wyniki innych spotkań: KPR Legionowo – Stal Gorzów Wlkp. 33:20, MKS Wieluń – Warmia 33:26, Olimpia – Anilana 25:27, Padwa – Śląsk 32:30, Stal M. – Orlen Upstream 38:30, Zagłębie – Autoinwest przeł. na 6.IV.

W tabeli nadal prowadzi KPR Legionowo, który zgromadził 41 punktów. Trzy mniej ma mielecka Stal, a pięć AZS-AWF. W sobotę 25 lutego w meczu na szczycie bialczanie podejmą o godz. 18 podwarszawskiego lidera, z którym jesienią przegrali 29:32. Oj, będzie się działo! (rl)