Administracja z pracą zdalną

Administracja z pracą zdalną
fot. Ministerstwo Zdrowia

KRAJ Podczas dzisiejszej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poinformowano o kolejnych zmianach w związku z pandemią COVID-19. – Z taką dynamiką nie mieliśmy do tej pory do czynienia – mówił minister. Obecnie resort informuje o ponad 30 tys. zakażeniach na dobę.

 

Są zapowiedzi, że jeżeli trendy się utrzymają, to w przyszłym tygodniu odnotowywać będzie już powyżej 50 tys. zakażeń i według resortu jest to sytuacja stwarzająca ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej.

Rząd wprowadza zatem pracę zdalną w administracji publicznej. Niebawem ma być opublikowane rozporządzenie w tej sprawie ze szczegółowymi wytycznymi. Na miejscu pracować będą jedynie ci urzędnicy, których zadania realizowane są na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy

– Omikron stał się faktem, stanowi już ponad 20 procent wszystkich zakażeń. Sytuacja jest dramatyczna- mówił Niedzielski.

W piątek mają zostać przedstawione nowe pomysły, a w grę wchodzi możliwość testowania się w aptekach. Do tematu wrócimy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: