875 metrów ulicy Warszawskiej do remontu

875 metrów ulicy Warszawskiej do remontu

BIAŁA PODLASKA Miasto zdobyło pieniądze na remont 875 metrów ulicy Warszawskiej. – Stanęliśmy na wysokości zadania – cieszy się prezydent Dariusz Stefaniuk. – Jeśli przez całą kadencję niewiele się robi, to można traktować to jako sukces – komentuje z kolei Bogusław Broniewicz ze stowarzyszenia Biała Samorządowa.

O remont ulicy Warszawskiej miasto zabiegało od dawna. Miały tam powstać nowa nawierzchnia, kanalizacja deszczowa oraz chodnik. Pozytywnej decyzji jednak nie było, a gdy rozeszły się wieści o braku dofinansowania, posypały się pytania radnych miejskich i mieszkańców. – W kategorii dróg powiatowych, na 36 wniosków nasze miasto zajęło przedostatnią pozycję, a na przykład Zamość – 17. Na ile więc przebudowa Warszawskiej jest realna do zrealizowania? – pytał na jednej z sesji Wojciech Sosnowski (PO).

– Często słyszeliśmy argumenty naszych oponentów, że Urząd Miasta nie potrafi zawalczyć o dodatkowe fundusze na priorytetowe inwestycje. Teraz mamy potwierdzenie naszej skutecznej współpracy z Urzędem Wojewódzkim oraz instytucjami centralnymi. Stanęliśmy na wysokości zadania – odpowiedział na zarzuty opozycji prezydent Dariusz Stefaniuk.

W ubiegłym tygodniu miasto poinformowało, że ulica Warszawska zostanie wreszcie przebudowana. Rzecznik prezydenta podkreślił, że miasto zdobyło na to zadanie ponad 4 mln zł dofinansowania. Inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku. Rzecznik prezydenta Radosław Plandowski zapowiada, że oprócz odnowionej nawierzchni powstanie również ścieżka rowerowa.

W ramach tej inwestycji ulica zostanie gruntownie przebudowana na odcinku 875 metrów, tj. od parku Radziwiłłowskiego, a konkretnie od posesji nr 11, do skrzyżowania z ulicą Kopernika. – Zostanie wybudowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa poza jezdnią od strony prawej o szerokości 2 metry i długości około 600 metrów, a także chodnik od strony lewej i prawej o szerokości 2 metry, dwa przystanki komunikacyjne wyposażone w perony, kanalizacja deszczowa wraz z wpustami ulicznymi oraz zjazdy po stronie lewej i prawej. Co więcej, zostaną przebudowane cztery skrzyżowania wraz z przebudową kolidującej sieci uzbrojenia terenu. Przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w wyspy dzielące – wylicza rzecznik.

Więcej przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 15 od 19 czerwca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy