Doriana Karolaka wystawa on-line

Doriana Karolaka wystawa on-line

BIAŁA PODLASKA Galeria Podlaska zaprasza na zapoznanie się z twórczością rysunkową Doriana Karolaka, którą zaprezentujemy w formie wystawy online w mediach społecznościowych Galerii i Bialskiego Centrum Kultury już 16 kwietnia o godz. 13.

 

„Więcej niż szkice” to cykl rysunków przedstawiających człowieka w momentach, ruchach typowo banalnych, jednakże wartych tego, by zatrzymać je na papierze. Nie wyreżyserowane pozy ciała zostają naszkicowane w sposób subtelny ale i jednocześnie prowadzone są zdecydowaną kreską.

 

Dorian Karolak w 2017 r. ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując tytuł laureata Najlepszego Dyplomu ASP w Warszawie Coming Out 2017 w Pracowni Malarstwa prof. Krzysztofa Wachowiaka.

Wystawa „Więcej niż szkice” zostanie wyeksponowana w Galerii Podlaskiej w miesiącu kwietniu i będzie czekała na Państwa, gdy tylko Galeria Podlaska zostanie ponownie otwarta dla zwiedzających.

 

Dorian Karolak o rysunkach „Więcej niż szkice”

 „Mój cykl rysunków stworzony w pandemicznym okresie i na swój sposób ukazuje jak zmienił się harmonogram dni spędzonych w mieszkaniu. Są to proste rysunki tworzone w kilka minut, co wcale nie oznacza, że są szkicami. Mają w sobie o wiele więcej ekspresji i siły niż wycyzelowane ładniusie ilustracje, dlatego traktuję ołówek i papier jako narzędzi do wyrażenia własnego haiku.

   Moja narzeczona Ewa podobnie jak wielu z nas próbując nie zwariować w covidowym szaleństwie stara zająć myśli czymś innym, co po części uwieczniłem ołówkiem na papierze. Nasza kanapa stała się punktem centralnym codzienności, ekrany telefonów świecącymi oknami, a podłoga bezkarnetową siłownią. Wiem, że kiedyś będziemy z sentymentem wspominać rządy pandemii Covid-19, bo zamiast narzekać cieszyliśmy się, że ugrzęźliśmy w tym bagnie razem.”

 

wystawy artysty :

2020 – stypendysta programu Młoda Polska

2019 – 11. Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Wozownia, Toruń

2019 – „Forma/Kolor”, Bydgoskie Centrum Sztuki, Bydgoszcz

2019 – „Myślę kolorem”, wystawa indywidualna Galeria Autonomia, Warszawa

2018 – „Zmiana klimatu”, Galeria18a, Warszawa

2017 – „Coming Out”, najlepsze dyplomy ASP, Warszawa

2017 – „Synestezja Islandii”, ASP, Warszawa

2016 – „Atolye 4, Resim Sergesi”, Stambuł

2016 – „Obraz, struktura, przestrzeń”, Warszawa

2015 – „Nic już nas nie łączy”, Galeria Wystawa, Warszawa

2015 – Galeria Bezdomna, Symfonia Varsovia, Warszawa

2015 – „Co słychać?”, Grupa Autonomia, Warszawa

2015 – wystawa indywidualna, Galeria Pod Okiem, Warszawa

2014 – wystawa Grupy Autonomia, Państwomiasto, Warszawa

2013 – „Napięcie”, Grupa Autonomia, Warszawa

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: