3 nowe zachorowania w województwie

3 nowe zachorowania w województwie

Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Czy są wśród nich pacjenci z Białej Podlaskiej?

 

- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: jednej osoby w przedziale wieku 31-65 lat oraz dwóch osób powyżej 65 roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry - informuje rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Zapytaliśmy czy wśród osób zarażonych są pacjenci przebywający w bialskim szpitalu. Wiemy bowiem, że w WSzS znajduje się 4 osoby z podejrzeniem, o czym informowała W odpowiedzi rzecznik wojewody poinformowała: - Ze względu na ochronę prawa pacjenta do prywatności, ochronę danych osobowych oraz prawo pacjenta do zachowania w tajemnicy informacji z nim związanych, nie będą udzielane inne szczegóły dotyczące pacjentów.

Aktualnie (20 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 28/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: