10 goli z rzędu akademików AZS-AWF Biała Podlaska

W meczu w Białej Podlaskiej na olsztyńską bramkę rzuca Norbert Maksymczuk

Nie było sensacji w Biskupcu, gdzie swoje mecze rozgrywali piłkarze ręczni olsztyńskiej Warmii. Bialscy akademicy w sobotę 13 maja pokonali rywali 34:29. Zapewniło to im na kolejkę przed finiszem trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Niby wysokie, ale niskie, pamiętając, że na półmetku sezonu AZS-AWF zajmował pierwsze miejsce.

WARMIA ENERGA Olsztyn – AZS-AWF Biała Podl. 29:34 (17:17).

Warmia: Makowski, Kaczmarczyk – Mucha (8), Stępień (1), Safiejko (3), Laskowski (2), Kohrs (1), Pawelec (2), Konkel (2), Kopyciński (2), Sikorski, Pinda (1), Zemełka (2), Skiba (1). Malewski (4).

AZS-AWF: Kwiatkowski, Adamiuk, Wiejak (1) – Maksymczuk (7), Łazarczyk (6), Tarasiuk (1), Niedzielenko, Szendzielorz (2), Mazur (2), Kozycz (4), Kandora (4), Antoniak (4), Lewalski, Baranowski, Wójcik (1), Wojnecki (2).

Sędziowie: D. Korda (Nowy Barkoczyn) i M. Strzelczyk (Gdańsk).

Kary: Warmia – 8 min., AZS-AWF – 14 min.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Początkowo na prowadzeniu znajdowali się akademicy (3:4), następnie po kolejnych czterech golach gospodarze (7:4). Od 14. minuty podobną serię zaliczyli bialczanie, ale w 23. minucie znów przewagę uzyskali olsztynianie (13:11). Na chwilę, gdyż zaraz po tym stracili trzy gole i po wzajemnej wymianie ciosów wszyscy udawali się na przerwę, przy remisie 17:17.

Drugą część meczu lepiej zaczęli zawodnicy Warmii (20:18), ale przewagę zdołali utrzymać tylko do 40. minuty (22:21). Od tego momentu przez kolejnych 12 minut piłka ani razu nie wylądowała w siatce bialskiej bramki, za to w olsztyńskiej aż dziesięciokrotnie! Pięć goli zdobył Norbert Maksymczuk, trzy Leon Łazarczyk, po jednym Kamil Kozycz i Dominik Antoniak. W końcówce częściej trafiali ich rywale, przez co wygrana AZS-AWF jest mniej okazała.

Wyniki pozostałych meczów: Autoinwest – Padwa 36:28, KPR Legionowo – Olimpia 31:27, MKS Wieluń – Stal Gorzów Wlkp. 23:20, Nielba – Stal M. 24:31, Śląsk – Anilana 35:25, Zagłębie – Orlen Upstream 27:28.

KPR Legionowo już wcześniej zapewnił sobie awans do PGNiG Superligi. Na kolejkę przed końcem sezonu wiadome też jest, że drugie miejsce zajmie mielecka Stal, i to ona, a nie nasz AZS, uzyskała prawo gry w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową. Na trzecim miejscu, po słabej rundzie rewanżowej, ukończą sezon bialscy akademicy.

W ostatniej serii, w sobotę 20 maja o godzinie 18, podejmą oni we własnej hali MKS Wieluń.