Zobacz 'Ozi: Głos deszczowego lasu' i 'Beetlejuice Beetlejuice' w kinie Merkury
Od piątku 6 września w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy dwa premierowe filmy: komedię przygodową dla dzieci „Ozi: Głos deszczowego lasu” i amerykańską czarną komedię „Beetlejuice Beetlejuice”.
Poza tym nadal możemy oglądać zabawny film animowany dla dzieci „Nierozłączni” oraz polski komediodramat „Wróbel”.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” wyświetlony zostanie francuski dramat kulinarny pt. „Bulion i inne namiętności”.
„Ozi: Głos deszczowego lasu” – Wielka Brytania, Francja, USA; animowany/komedia/przygodowy; 87 minut, b.o. – dubbing.
Wyprodukowana przez Leonardo DiCaprio pełna gwiazd animacja przygodowa z ekologicznym przesłaniem. Chwytająca za serce opowieść o małej orangutance, która, by powstrzymać postępujące zniszczenie dżungli, wpada na pomysł niezwykłej influencerskiej akcji. Czy łącząc siły i zaskakujące talenty z innymi dzielnymi zwierzakami zdoła osiągnąć to, czego nie potrafią ludzie? Przekonacie się, oglądając tę zjawiskową, pełną humoru, efektów i kolorów produkcję twórców „Zaplątanych” i „Iniemamocnych”. Wyprodukowany za 40 milionów dolarów „Ozi: Głos deszczowego lasu”, to projekt dedykowany małym obrońcom przyrody i ich świadomym ekologicznie rodzicom, wspierający globalną inicjatywę klimatyczną #ShowYourStripes.
Orangutanka Ozi wiedzie błogie życie, mieszkając wraz z rodzicami na czubku palmy w deszczowym lesie. Niestety, jej rodzinne szczęście zostaje zburzone, kiedy zła korporacja, producent oleju GreenZar, zaczyna wycinkę dżungli. Pozbawiona domu i oddzielona od bliskich, Ozi zostaje uratowana przez Kirani i Roberta, właścicieli sanktuarium dla osieroconych orangutanów. Początkowo przestraszona i zdezorientowana, z czasem – dzięki życzliwości i zachęcie opiekunów – zadomawia się w nowym miejscu. A dzięki językowi migowemu uczy się komunikowania ze światem i świeżo poznanymi przyjaciółmi. Wkrótce niezwykłe zdolności małej Ozi staną się kluczem do naprawdę wielkich rzeczy. I dadzą początek akcji, która zadziwi świat.
Reżyseria: Tim Harper.
„Nierozłączni” – Francja, Hiszpania, Belgia; animowany; 85 minut; b.o. – dubbing.
„Nierozłączni” to kumpelska komedia dla całej rodziny od twórców hitu „Toy Story”, w której pełen energii marzyciel Don (Mateusz Banasiuk) i niepewny siebie DJ Piesiu Pies (Borys Szyc) staną przed poważnym zadaniem uratowania Dee (Julia Wieniawa) i innych zabawek; i wspólnie przekonają się, że przyjaźń to największa przygoda!
Reżyseria: Kelsey Mann.
„Beetlejuice Beetlejuice” – USA; czarna komedia; 104 minuty; od 15 lat – napisy.
Beetlejuice powraca! Po nieoczekiwanej tragedii rodzinnej trzy pokolenia Deetzów wracają do domu w Winter River. Lydię wciąż prześladuje wspomnienie Beetlejuice’a. Teraz jej życie staje na głowie, kiedy jej buntownicza nastoletnia córka, Astrid, znajduje tajemniczą makietę miasteczka na strychu. Tym samym przypadkiem zostaje otwarty portal prowadzący w zaświaty. W obu światach w powietrzu wiszą kłopoty, tak więc kwestią czasu jest, kiedy ktoś trzykrotnie wypowie imię Beetlejuice’a, a podstępny demon wróci, żeby wywołać chaos taki, jaki tylko on potrafi.
Niemal cztery dekady po premierze „Soku z żuka” Tim Burton nakręcił sequel kultowego filmu. Nowy film Burtona opowiada dalsze losy Lydii Deetz (Winona Ryder), kiedyś zbuntowanej nastolatki, dziś mamy jednej z nich (Jenna Ortega). Po śmierci ojca Lydia wraz z córką Astrid, macochą Delią (Catherine O’Hara) i nowym partnerem Rorym (Justin Theroux) wracają do Winter River, by sprzedać nawiedzony dom. Kiedy jednak portal między światem ludzi i duchów zostaje ponownie otwarty, trzy pokolenia Deetzów muszą stawić czoła Beetlejuice’owi (Michael Keaton). Tym razem jego śladem podążają była narzeczona Delores (Monica Bellucci) i aktor detektyw Wolf (Willem Dafoe).
Reżyseria: Tim Burton.
Obsada: Michael Keaton, Jenna Ortega, Winona Ryder, Catherine O’Hara, Monica Bellucci, Willem Dafoe.
„Wróbel” – Polska; dramat/komedia; 106 minut; od 15 lat.
Remek Wróbel to listonosz i zapalony piłkarz amatorskiej drużyny. Dobiega czterdziestki, wiedzie życie kawalera. Z pasją studiuje encyklopedię, ćwicząc swoją nadzwyczajną pamięć. Poza obrotnym, prowadzącym szemrane interesy przyjacielem Pedrem nie ma na świecie nikogo bliskiego. I dobrze mu z tym. Pewnego dnia wszystko się zmienia – jego poukładane życie wywraca się do góry nogami, do tego niespodziewanie pojawiają się w nim nowa, wygadana sąsiadka Marzenka i dziadek, którego do tej pory nie znał. Remek będzie musiał się nauczyć, jak zrobić lemoniadę, gdy życie daje ci cytryny.
Główną rolę listonosza, któremu nagle zmienia się całe życie, gra Jacek Borusiński, współtwórca Grupy Mumio. Partnerują mu: Julia Chętnicka (która zachwyciła w „Królowej” u boku Andrzeja Seweryna), Krzysztof Stroiński, Piotr Rogucki, Bartłomiej Kotschedoff, Agnieszka Matysiak. W nietypowych dla siebie rolach epizodycznie pojawią się m.in. wielkie nazwisko świata reklamy Iwo Zaniewski, legendarny komentator sportowy Stefan Szczepłek, znany ze standupu Wojciech Fiedorczuk, piłkarz Radek Majewski czy dziennikarz Michał Ogórek.
Reżyseria: Tomasz Gąssowski.
Obsada: Jacek Borusiński, Julia Chętnicka, Krzysztof Stroiński, Piotr Rogucki, Bartłomiej Kotschedoff, Maria Maj.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 12 września zobaczymy:
„Bulion i inne namiętności” – Francja; dramat; 135 minut; od 15 lat – napisy.
Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz”, „Zapach zielonej papai”) udowadnia, że zdecydowanie tak! „Bulion i inne namiętności” (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.
Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugénie (Juliette Binoche) i znany smakosz, gastronom Dodin (Benoît Magimel). Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje.
Tran Anh Hung, luźno opierając scenariusz na powieści Marcela Rouffa i inspirując się autentyczną postacią Anthelme’a Brillata-Savarina, łączy romans z poetyckim kinem kulinarnym. Udowadnia również, że kino może oddawać niezwykły smak i aromat potraw, tak aby widz mógł rozkoszować się każdym ujęciem. Za oprawę kulinarną „Bulionu i innych namiętności” odpowiada Pierre Gagnaire, słynny francuski szef kuchni. Od czasów „Uczty Babette” nie było w kinach tak smakowitego filmu. Bon appétit!
Reżyseria: Anh Hung Tran.
Obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Emmanuel Salinger, Patrick d’Assumçao, Galatéa Bellugi, Jan Hammenecker.
Komentarze
Brak komentarzy