Zobacz, co obejrzysz w tym tygodniu w kinie Merkury
Od piątku 8 grudnia w kinie Merkury w Białej Podlaskiej dzieci będą mogły zobaczyć filmy „Trolle 3” i „Kicia kocia pod choinkę”, a młodzież i dorośli – „Uwierz w Mikołaja”, „Chłopi” i „Napoleon”.
„Kicia kocia pod choinkę” – Polska; animowany; b.o. – dubbing.
Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą sympatyczną bohaterkę?
W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
1. Kicia Kocia zima – reż. Marta Stróżycka
2. Kicia Kocia gotuje – reż. Marta Stróżycka
3. Kicia Kocia w pociągu – reż. Dominik Litwiniak
4. Kicia Kocia sprząta – reż. Anna Błaszczyk
5. Kicia Kocia w bibliotece – reż. Anna Błaszczyk
6. Kicia Kocia nie może zasnąć – reż. Marta Stróżycka
7. Kicia Kocia i świąteczna niespodzianka
Reżyseria: Marta Stróżycka.
„Trolle 3” – USA; animowany/familijny/komedia; b.o. – dubbing.
Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą! Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość.
Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. Jednak BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.
Reżyseria: Walt Dohrn.
„Uwierz w Mikołaja” – Polska; komedia/romantyczny; od 13 lat.
Bożonarodzeniowa opowieść, która cię zaskoczy! Miłość w romantycznym blasku kominka, tajemniczy nieznajomy oraz spotkanie po latach dawnych kochanków, a wszystko to w magicznym świątecznym czasie, gdy cuda się zdarzają.
Oto pełna humoru, emocji i ciepła ekranizacja książkowego bestsellera Magdaleny Witkiewicz, na podstawie scenariusza królowej polskich komedii – Ilony Łepkowskiej („Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Och, Karol 2”) w reżyserii Anny Wieczur („Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”). W filmie znalazła się pełna gwiazd obsada, w której każdy znajdzie swoich ulubieńców, a wśród nich: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska i wielu innych. Za produkcję „Uwierz w Mikołaja” odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm – jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni” oraz dwie ostatnie części przebojowej serii „Kogel Mogel”.
To będą święta inne niż wszystkie. Wielkie marzenia wymieszają się z wielkimi niespodziankami, miłość i radość zostaną znalezione w nieoczywistych miejscach, a Mikołajem będzie mógł zostać każdy, kto gotowy jest otworzyć swoje serce. Ludzie z pozoru dalecy staną się sobie bliscy, samotność ustąpi miejsca wspólnemu szczęściu, a najskrytsze pragnienia znajdą swoje spełnienie.
Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki Happy End. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!
Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz.
Obsada: Agnieszka Więdłocha, Mateusz Janicki, Antoni Pawlicki, Wiktoria Nowak, Dorota Kolak, Teresa Lipowska.
„Chłopi” – Polska; dramat; od 13 lat.
Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez komisję oscarową utworzoną przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej jako polski kandydat do nagród Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Wyjątkowa animacja malarska zachwyciła widzów i krytyków na festiwalach w Toronto i Gdyni. Jest też wymieniana przez światowe media na listach najlepszych filmów z najważniejszych światowych festiwali filmowych.
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.
Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.
Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno.
Reżyseria: DK Welchman, Hugh Welchman.
Obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Cyprian Grabowski.
„Napoleon” – Wielka Brytania, USA; biograficzny/dramat; od 15 lat – napisy.
„Napoleon” to przepełniony widowiskową akcją epos ukazujący wzlot i upadek francuskiego cesarza Napoleona Bonaparte w reżyserii Ridleya Scotta. Film przedstawia drogę Bonapartego do władzy przez pryzmat jego burzliwego związku z jedyną prawdziwą miłością – Józefiną.
W połączeniu z dynamicznymi sekwencjami bitew, „Napoleon” ukazuje wizjonerską taktykę wojskową i polityczną oraz niepohamowaną ambicję jednego z najbardziej kontrowersyjnych przywódców w historii.
Podczas rewolucji francuskiej Napoleon szybko awansował w szeregach wojskowych. Jako generał przejął władzę w wyniku zamachu stanu w 1799 r. i koronował się na cesarza. Prowadząc wojnę przeciwko narodom europejskim, rozszerzył swoje imperium.
„Napoleon to człowiek, który zawsze mnie fascynował – powiedział reżyser Ridley Scott. – Pojawił się znikąd, by rządzić wszystkim, ale przez cały czas prowadził romantyczną wojnę ze swoją cudzołożną żoną Józefiną. Podbił świat, aby zdobyć jej miłość, a kiedy poniósł porażkę, podbił świat, aby ją zniszczyć, przy okazji niszcząc samego siebie.
Reżyseria: Ridley Scott.
Obsada: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Ben Miles, Ludivine Sagnier, Ian McNeice, Tahar Rahim..
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy polski film „W nich cała nadzieja”:
„W nich cała nadzieja” – Polska; science-fiction; od 15 lat.
W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy z powodu absurdalnej sytuacji wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem.
Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.
„W nich cała nadzieja” to pierwszy polski film, który porusza temat przyszłości świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się technologii.
Reżyseria: Piotr Biedroń.
Obsada: Magdalena Wieczorek, Jacek Beler.
A oto cały repertuar na najbliższe dni:
Komentarze
Brak komentarzy