Zespół Wspólnego Świata gotowy na kolejne wyzwania
Ostatni weekend października upłynął w Stowarzyszeniu Wspólny Świat w Białej Podlaskiej na intensywnych szkoleniach z nauczania w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania, z wykorzystaniem systemu kart. Nowa wiedza, nowe perspektywy – zespół gotowy jest na kolejne wyzwania.
Spotkania poprowadziła Marta Sierocka-Rogala, prezes Fundacja Scolar, diagnosta i terapeuta behawioralny (BCBA – Behavior Analyst Certification Board), pracująca w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania, superwizor BCBA i PLTB (Polska Licencja Terapeuty Behawioralnego).
– Dziękujemy za profesjonalizm i dużą dawkę umiejętności – mówi ekipa Wspólnego Świata.
Szkolenie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO Komitet do spraw Pożytku Publicznego.
Więcej na temat projektu „Wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego Stowarzyszenia Wspólny Świat”:
Wartość projektu: 339 000 zł, bez konieczności ponoszenia finansowego wkładu własnego Stowarzyszenia.
Beneficjent projektu: Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach Wspólny Świat, 21-500 Biała Podlaska, ul. Powstańców 4C.
Realizacja projektu w latach 2023-2025.
Projekt jest realizowany w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO Priorytet 1a.
Założeniem zadania jest stworzenie systemu spójnych działań, które w najbliższych latach pozwolą na rozwój instytucjonalny stowarzyszenia. Najważniejszym elementem projektu jest inwestycja w ludzi i ich umiejętności, w ramach której dla kadry zarządzającej stowarzyszenia, terapeutów i nauczycieli zaplanowano zestaw szkoleń, superwizji, możliwość uczestniczenia w studiach podyplomowych i stażach. Ponadto w ramach zadania powstanie Strategia Rozwoju Stowarzyszenia oraz działania informacyjno-fundraisingowe.
Opracowanie Strategii rozwoju Stowarzyszenia Wspólny Świat pozwoli stworzyć wizję rozwoju organizacji na kolejne lata jej działalności. System szkoleń dla pracowników pozwoli utrzymać i rozwinąć poziom świadczonych usług poprzez nabywanie nowych doświadczeń. Zaplanowano szkolenia grupowe i indywidualne m. in. z alternatywnych metod komunikacji, intensywnego nauczania behawioralnego w oparciu o system kart, zastosowania specjalistycznych narzędzi w diagnostyce autyzmu, innowacyjnych metod elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii, styli komunikowania się w zespole terapeutycznym i z rodzicami dziecka z autyzmem oraz wiele innych, w tym dla zarządu organizacji.
Działanie polegające na przygotowaniu kompletnego planu w zakresie fundrasingu pozwolą na zwiększenie liczby osób, do których dotrze informacja o misji stowarzyszenia i jej kompleksowej działalności na rzecz osób z autyzmem.
zdjęcia Wspólny Świat
Komentarze
Brak komentarzy