Wsparcie na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa

Wsparcie na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa

Jeszcze tylko do 30 listopada placówki medyczne mogą składać wnioski  do NFZ o dofinansowanie na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa.

 

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał do 20 października już 41 umów ze szpitalami o dofinansowanie na poprawę cyberbezpieczeństwa. W trakcie rozpatrywania są kolejne wnioski.

Do 900 tys. zł mogą otrzymać z Narodowego Funduszu Zdrowia placówki medyczne na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Wysokość środków, jakie może otrzymać placówka medyczna, zależy od wartości  jej kontraktu z NFZ.

Środki mają być przeznaczone na zakup i wdrożenie systemów teleinformatycznych oraz związanych z nimi usług, które mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach leczniczych. Szpital może kupić i uruchomić np. systemy antywirusowe, urządzenia i oprogramowanie zabezpieczające a także przeprowadzić szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla kadry.

O środki mogą wnioskować szpitale, które realizują świadczenia w ramach leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, lecznictwa uzdrowiskowego oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz pozostałe podmioty, posiadające zawarte z NFZ umowy w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień lub w ramach realizacji programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 listopada 2022 roku.

Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Zdrowia szpitale same zadbają o poprawę bezpieczeństwa systemów, które mogą paść ofiarą ataku cyberprzestępców.

Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy