'Wróbel' i 'Nierozłączni' od tego weekendu w Merkurym

'Wróbel' i 'Nierozłączni' od tego weekendu w Merkurym

Od piątku 23 sierpnia w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy dwie premiery: animowaną komedię dla całej rodziny „Nierozłączni” oraz polski komediodramat „Wróbel”.

Poza tym nadal możemy oglądać dwie animowane supernowości dla dzieci: komedie familijne „Panda i afrykańska banda” i „Łowcy przygód”, a także długo wyczekiwany horror science-fiction pt. „Obcy: Romulus” z popularnej serii o najbardziej przerażającym zagrożeniu w kosmosie.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” wyświetlony zostanie dramat niemiecki pt. „Pokój nauczycielski”.

 

Nierozłączni” – Francja, Hiszpania, Belgia; animowany; 85 minut; b.o. – dubbing.

„Nierozłączni” to kumpelska komedia dla całej rodziny od twórców hitu „Toy Story”, w której pełen energii marzyciel Don (Mateusz Banasiuk) i niepewny siebie DJ Piesiu Pies (Borys Szyc) staną przed poważnym zadaniem uratowania Dee (Julia Wieniawa) i innych zabawek; i wspólnie przekonają się, że przyjaźń to największa przygoda!
Reżyseria: Kelsey Mann.

 

Panda i afrykańska banda” – Francja, Holandia, Niemcy; animowany/familijny/komedia/przygodowy; 84 minuty, b.o. – dubbing.

Sprytna panda i jej dzika banda w absolutnie komediowej przygodzie od twórców i animatorów hitów: „Minionki rozrabiają”, „Corgi, psiak Królowej” oraz „Gnomeo i Julia”.

Czy mały misiek o wielkim sercu, który nie zna kung-fu i w życiu nie stoczył żadnej walki, zdoła odnieść sukces w pełnej niebezpieczeństw misji ratunkowej na afrykańskim kontynencie? Przekonacie się, oglądając tę wspaniałą i zachwycającą wizualnie opowieść o dorastaniu, tolerancji, ochronie środowiska i przyjaźni bez granic.

Zabawna i żądna przygód panda Pang wyrusza z Chin do Afryki, aby uratować swoją najlepszą przyjaciółkę, smoczycę Jielong, z rąk podstępnych porywaczy. W trakcie obfitującej w niespodzianki podróży po nieznanym lądzie, Pang odkryje zupełnie zdumiewający świat równikowej przyrody oraz stawi czoła wrednym hipopotamom, knującym spisek hienom i podstępnym gorylom. Polegając na swoim sprycie i ekipie nowo poznanych kumpli, sympatyczna panda zrobi wszystko, aby odnaleźć smoka, a przy okazji – uratować leśne domy afrykańskich przyjaciół przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Reżyseria: Richard Claus, Karsten Kiilerich.

 

„Łowcy przygód” – Niemcy; animowany/komedia; 88 minut; b.o. – dubbing.

Niezwykła opowieść o sile przyjaźni i determinacji w walce z przeciwnościami losu. Dołącz do Alfonso, Pancho i Victorii w ich niezapomnianej podróży przez tajemnicze lasy La Manchy. Przekonaj się, że odrobina wyobraźni może odmienić świat.

Scenariusz twórcy takich hitów jak „Rio 2” i „Pierwsza gwiazdka”.

Alfonso Kichot, 11-letni spadkobierca legendarnego Don Kichota, podobnie jak jego przodek, posiada niezwykłą wyobraźnię. W świecie, w którym inni dostrzegają jedynie wiatraki, Alfonso staje do walki z olbrzymami, by ocalić swoje ukochane miasteczko przed niewidzialnym zagrożeniem.

Gdy złowieszcza burza nadciąga nad La Manchę, a podejrzany biznesmen Carrasco kusi mieszkańców propozycjami nie do odrzucenia, Alfonso jako jedyny zauważa ukryte niebezpieczeństwo. Razem z niezłomnym Pancho i odważną Victorią, Alfonso wyrusza na misję, by pokonać potwora odpowiedzialnego za nadciągającą burzę i ocalić ich rodzinną La Manchę. Troje przyjaciół uczy się wzajemnej akceptacji i pokonuje własne ograniczenia. Ta pełna wyzwań podróż wystawia ich przyjaźń na próbę, podczas gdy Carrasco depcze im po piętach. Czy Alfonso, Pancho i Victoria zdołają odsłonić niecne zamiary Carrasco, nim będzie za późno?

Reżyseria: Gonzalo Gutiérrez.

 

Wróbel” – Polska; dramat/komedia; 106 minut; od 15 lat.

Remek Wróbel to listonosz i zapalony piłkarz amatorskiej drużyny. Dobiega czterdziestki, wiedzie życie kawalera. Z pasją studiuje encyklopedię, ćwicząc swoją nadzwyczajną pamięć. Poza obrotnym, prowadzącym szemrane interesy przyjacielem Pedrem nie ma na świecie nikogo bliskiego. I dobrze mu z tym. Pewnego dnia wszystko się zmienia – jego poukładane życie wywraca się do góry nogami, do tego niespodziewanie pojawiają się w nim nowa, wygadana sąsiadka Marzenka i dziadek, którego do tej pory nie znał. Remek będzie musiał się nauczyć, jak zrobić lemoniadę, gdy życie daje ci cytryny.

Główną rolę listonosza, któremu nagle zmienia się całe życie, gra Jacek Borusiński, współtwórca Grupy Mumio. Partnerują mu: Julia Chętnicka (która zachwyciła w „Królowej” u boku Andrzeja Seweryna), Krzysztof Stroiński, Piotr Rogucki, Bartłomiej Kotschedoff, Agnieszka Matysiak. W nietypowych dla siebie rolach epizodycznie pojawią się m.in. wielkie nazwisko świata reklamy Iwo Zaniewski, legendarny komentator sportowy Stefan Szczepłek, znany ze standupu Wojciech Fiedorczuk, piłkarz Radek Majewski czy dziennikarz Michał Ogórek.

Reżyseria: Tomasz Gąssowski.

Obsada: Jacek Borusiński, Julia Chętnicka, Krzysztof Stroiński, Piotr Rogucki, Bartłomiej Kotschedoff, Maria Maj.

 

„Obcy: Romulus” – USA; horror/science-fiction; 119 minut; od 15 lat – napisy.

„Obcy: Romulus” to prawdziwie przerażające kinowe doznanie Studia 20th Century, wyprodukowane przez Ridleya Scotta, w reżyserii Fede Alvareza!

„Obcy: Romulus” powraca do korzeni fenomenalnej serii Obcy. Podczas przeszukiwania zakamarków opuszczonej stacji kosmicznej grupa młodych kolonizatorów kosmosu staje twarzą w twarz z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie.

Akcja filmu rozgrywa się na odległej kolonii górniczej, skąd Rain (Cailee Spaeny) pragnie uciec wraz ze swoim syntetycznym „bratem” Andy’m (David Jonsson), robotem stworzonym do opieki nad nią w zastępstwie rodziców. Dołączają do grupy młodych buntowników, którzy przejmują opuszczony statek kosmiczny i planują dotrzeć na bezpieczną planetę bez starzenia się, dzięki komorom kriogenicznym. Nowi pasażerowie nie wiedzą jednak, że statek skrywa również groźnego drapieżnika.

Dystrybutor ostrzega, że w filmie „Obcy: Romulus” znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.

Reżyseria: Fede Álvarez.

Obsada: Cailee Spaeny, Isabela Merced, Archie Renaux, David Jonsson, Spike Fearn, Aileen Wu.

 

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 29 sierpnia zobaczymy:

„Pokój nauczycielski” – Niemcy; dramat; 98 minut; od 15 lat – napisy.

Carla Nowak, która rozpoczyna swoją pierwszą pracę w liceum, wyróżnia się idealizmem i wielkim zaangażowaniem.

Kiedy w szkole dochodzi do serii kradzieży, podejrzenie pada na jednego z jej uczniów. Carla postanawia zbadać sprawę na własną rękę. Nauczycielka próbuje mediacji między oburzonymi rodzicami, kolegami i uczniami. Im bardziej desperacko stara się robić wszystko dobrze, tym bardziej młodej nauczycielce grozi załamanie.

Ten trzymający w napięciu dramat o konformizmie, rasizmie i buncie jest wnikliwym spojrzeniem na poszukiwanie prawdy we współczesnym społeczeństwie. Reżyser pokazuje najważniejsze tematy publicznej debaty: o rasizmie, sprawiedliwości, odpowiedzialności, manipulacji, zasadach moralnych. Film otrzymał 5 Niemieckich Nagród Filmowych i nominację do Oscara.

Reżyseria: Ilker Çatak.

Obsada: Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau, Michael Klammer, Anne-Kathrin Gummich, Kathrin Wehlisch.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy