W kinie Merkury postraszy Zakonnica II

W kinie Merkury postraszy Zakonnica II

Od piątku 8 września w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiera jednego nowego filmu: „Zakonnica II”:

„Zakonnica II” – USA; horror; od 15 lat – napisy.

New Line Cinema przedstawia horror „Zakonnica II”, kontynuację „Zakonnicy”, najbardziej kasowej odsłony (2 mld dolarów) z uniwersum „Obecności”.

Rok 1956, Francja. Pewien ksiądz zostaje zamordowany. Zło rozprzestrzenia się po świecie. Sequel globalnego przeboju opowiada o siostrze Irene, która raz jeszcze staje twarzą w twarz z Valak, demoniczną zakonnicą.

Taissa Farmiga („Zakonnica”, „Pozłacany wiek”) powraca jako siostra Irene, a towarzyszą jej Jonas Bloquet („Tirailleurs”, „Zakonnica”), Storm Reid („The Last of Us”, „Legion samobójców. The Suicide Squad”), Anna Popplewell („Fairytale”, trylogia „Opowieści z Narnii”) i Bonnie Aarons (powracająca w swojej roli z „Zakonnicy”) oraz wielu wykonawców z różnych krajów.

Michael Chaves („Obecność 3: Na rozkaz diabła”) wyreżyserował film na podstawie scenariusza Iana Goldberga i Richarda Nainga („Eli”, „Autopsja Jane Doe”) oraz Akeli Cooper („M3GAN”, „Wcielenie”). Scenarzyści oparli się na pomyśle Akeli Cooper oraz postaciach stworzonych przez Jamesa Wana i Gary’ego Daubermana. Produkcją filmu zajmują się Peter Safran z The Safran Company i James Wan z Atomic Monster, kontynuując współpracę z twórcami poprzednich części z cyklu „Obecność”.

Reżyseria: Michael Chaves.

Obsada: Storm Reid, Bonnie Aarons, Anna Popplewell, Taissa Farmiga, Katelyn Rose Downey.

 

Ponadto na przedpremierowym pokazie w sobotę i niedzielę (9 i 10 września) zobaczymy film:

„Teściowie 2” – przedpremiera – Polska; komedia; od 15 lat.

Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości.

Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

„Teściowie 2” to kontynuacja świetnie przyjętego zarówno przez widzów jak i krytyków komediowego hitu „Teściowie”.

Reżyseria: Kalina Alabrudzińska.

Obsada: Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz, Eryk Kulm jr.

Na pokazy przedpremierowe kino Merkury zaprasza:
9-10.09 – godz. 18.30

 


Poza tym w kinie Merkury nadal można oglądać filmy: „O psie, który jeździł koleją”, „Raport Pileckiego” i „Ukryta sieć”:

„O psie, który jeździł koleją” – Polska; familijny/przygodowy; od 7 lat.

„O psie, który jeździł koleją” zapowiada się na najważniejszą polską premierę familijną 2023 roku! To przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Historia czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Wskocz do pociągu byle jakiego, dołącz do psa Lampo i przeżyj to, co on podczas pełnych radości i niespodzianek wypraw od Bałtyku aż po szczyty gór.

W obsadzie wyczekiwanego filmu znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Za kamerą stanęła Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”). „O psie, który jeździł koleją” to film, na który widzowie czekali latami – ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej. Obraz gwarantujący pełną rozmachu rozrywkę i niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni, empatii i ekologii. „O psie, który jeździł koleją” to również kolejna produkcja własna Canal+.

Zuzia ma dziesięć lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chciałaby żyć jak inne dzieci, ale choroba sprawia, że jej codzienność jest pełna ograniczeń. Dobrze wiedzą o tym rodzice dziewczynki – Małgorzata (Monika Pikuła) i pracujący na stacji kolejowej tata Piotr (Mateusz Damięcki), którzy robią wszystko, żeby wlać w serce dziecka jak najwięcej radości. Pomoże im w tym Lampo – niezwykły psi podróżnik, którego nieoczekiwane pojawienie się w życiu Zuzi odmieni jej świat na zawsze. Tak narodzi się zdumiewająca przyjaźń dziecka i czworonoga, która uczyni z Lampo prawdziwą gwiazdę internetu, a z czasem oczaruje cały kraj. Czy stanie się ona również lekarstwem, którego Zuzia tak bardzo potrzebuje?

Reżyseria: Magdalena Nieć.

Obsada: Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Liliana Zajbert, Adam Woronowicz.

 

„Raport Pileckiego” – Polska; wojenny; od 15 lat.

Długo wyczekiwana, historyczna superprodukcja prezentuje losy jednego z największych polskich bohaterów – rotmistrza Witolda Pileckiego. Był harcerzem, uczestnikiem Bitwy Warszawskiej, obrońcą Polski w 1939 roku, członkiem ruchu oporu, powstańcem warszawskim, walczył w armii Andersa. Wykazał się bezprecedensową w skali świata odwagą – zgłosił się na ochotnika, by wejść do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, z którego brawurowo zbiegł po 947 dniach. W raporcie napisanym po ucieczce przekazał światu prawdę o zbrodniczej działalności Niemców. Po wojnie aresztowany, torturowany i skazany na śmierć przez komunistów za działalność wrogą Polsce Ludowej nigdy nie wyrzekł się swoich ideałów.

Patriota wierny swoim wartościom i przysiędze złożonej Wolnej Polsce pozostał rozdarty między powinnościami wobec ojczyzny i rodziny. Odważny żołnierz, a zarazem czuły ojciec i mąż stanął w obliczu tragicznych dylematów moralnych. Jego postać pozostanie na zawsze w naszej kulturze symbolem miłości, bohaterstwa i niezłomnej walki o prawdę.

W 1990 roku rotmistrz Pilecki został zrehabilitowany, a w 2006 prezydent Lech Kaczyński odznaczył go pośmiertnie Orderem Orła Białego. W 2013 roku rotmistrz został awansowany do stopnia pułkownika. Brytyjski historyk profesor Michael Foot zaliczył Witolda Pileckiego do grona sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu podczas II wojny światowej.

Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz, Leszek Wosiewicz.

Obsada: Przemysław Wyszyński, Karolina Chapko, Mariusz Jakus, Karol Wróblewski, Paweł Paprocki.

 

„Ukryta sieć” – Polska; thriller; od 15 lat.

Gwiazdorska obsada w thrillerze o krzywdzie, zemście, technologii, i o tym, że prywatność nie istnieje.

„Ukryta sieć” to adaptacja bestsellerowego thrillera Jakuba Szamałka, jednego z największych fenomenów wydawniczych ostatnich lat. W głównych rolach zobaczymy Magdalenę Koleśnik (serial „Kruk”), Andrzeja Seweryna („Ostatnia rodzina”) i aktorskie objawienie ostatniego czasu – Piotra Trojana („25 lat niewinności”, „Johnny”).

Wszystkich nas otaczają na co dzień setki urządzeń elektronicznych. To wiemy. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że niemal każde z nich, to potencjalnie czyjeś oczy i uszy?

Julita wie, że dobry news jest w cenie i z dnia na dzień może zrobić z niej gwiazdę mediów. Choć prawda jest niebezpieczna, młoda dziennikarka podejrzewa, że pewien celebryta odszedł z tego świata z czyjąś pomocą, a nie na skutek wypadku. Im więcej znaków wskazuje, by odpuścić, tym bardziej dziewczyna wnika w sieć intryg i kłamstw. Każdy krok ma swoje konsekwencje, bo obserwuje ją ktoś, kto może pozyskać jej najskrytsze tajemnice i jednym kliknięciem zburzyć jej świat. Nieznany przeciwnik jest bezwzględny, a najbliższych sprzymierzeńców Julita znajduje w rodzinie. Okazuje się jednak, że śledztwo dotyczy zaledwie wierzchołka góry lodowej, a to, co pod spodem, może wstrząsnąć nie tylko światem jej bliskich, ale całym krajem.

Reżyseria: Piotr Adamski.

Obsada: Magdalena Koleśnik, Andrzej Seweryn, Piotr Trojan, Wiktoria Gorodeckaja, Błażej Dąbrowski, Mikołaj Grabowski.

 


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy